Vidusjūras reģiona valstis rod iespējas atsākt starpvalstu tūrismu

Vidusjūras reģiona tūrisma galamērķi Grieķija un Kipra ir noslēgušas vienošanās ar Izraēlu, atļaujot vakcinētiem iedzīvotājiem ceļot starp šīm valstīm. Panāktais risinājums tiek vērtēts, kā iespēja atjaunot starpvalstu tūrismu arī ar citām valstīm, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Februāra vidū Jeruzalemē ir noslēgtas vienošanās starp Grieķiju un Izraēlu un starp Kipru un Izraēlu, abām ES no tūrisma atkarīgajām valstīm cenšoties piesaistīt atpūtniekus no Izraēlas. Tuvo Austrumu valsts patlaban ir pasaulē vadošā valsts pēc to iedzīvotāju skaita, kuri ir vakcinēti pret Covid-19.

«Sagaidu, ka tas, ko darām ar Izraēlu, būs izmēģinājums tam, ko mēs varam darīt ar citām valstīm,» sacījis Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis, kurš ar līdzīgu ieceri nācis klajā arī ES dalībvalstu galotņu sanāksmē.

Ar Izraēlu panāktie nolīgumi paredz, ka Izraēlas pilsoņiem, kuri var pierādīt, ka ir saņēmuši kādu no ES apstiprinātajām vakcīnām, brīdī, kad tiks atļauta ceļošana no Izraēlas lidostām, nebūs jāveic Covid-19 analīzes un jādodas pašizolācijā, ierodoties Grieķijā vai Kiprā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas