bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Viedoklis: kā Lembergs sniedz atbalstu islāmistu teroristiem...

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

Ne vairāk un ne mazāk – Latvijas, Eiropas Savienības dalībvalsts politiķis Aivars Lembergs sniedz morālu atbalstu radikālo islāmistu teroristu ideologiem, uzskata rakstnieks un publicists Otto Ozols.

«Teroristu smadzeņu skalotāji saka jauniešiem – rietumnieki šeit ir, lai laupītu. Teorētiski viņi varētu izvilkt jaunāko žurnālu Ir un parādīt interviju ar Lembergu, kurā viņš saka: «Latvija ir viena no valstīm, kas okupējusi Afganistānu, tad loģiski, ka okupantiem pienākas sava laupījuma daļa.» Jauniešiem pazudīs pēdējās šaubas, un viņi ar jaunu sparu turpinās trenēties šaut, spridzināt un citādi nogalināt Lemberga piesauktos «laupītājus». Iespējams, ka par mērķi kļūs mūsu karavīri Afganistānā, mūsu tuvinieki kādā no Eiropas pilsētām, kur atskanēs kārtējais «atriebības» sprādziens,» Ozolu citē portāls TVNET.

«Kāds varbūt teiks, ka viņi noteikti nelasa žurnālu Ir un vispār nezina par Lemberga eksistenci. Cerams. Visdrīzākais, ka Lemberga «domu graudus» nebūs lasījis arī mazais Ali, afgāņu puika, kurš reiz kļuva par Latvijas mēroga TV zvaigzni. 2009.gadā Latvijas TV ziņu dienests iepazīstināja skatītāju ar afgāņu zēnu Ali, kurš, palīdzot Latvijas karavīriem, bija iemācījies latviešu valodu. Tiesa, visai «piparotu» latviešu valodas versiju, bet godam bija iemācījies arī Latvijas himnu. Šobrīd Ali ir septiņpadsmit gadi un viņš varētu būt pārsteigts, uzzinot, ka draudzīgie latviešu karavīri ir viņa zemē, pēc Lemberga loģikas, lai laupītu. Aplaupīt ne tikai viņu pašu un citus līdzīgus jauniešus, bet arī māsas, vecākus un visu dzimto zemi. Ne vairāk, ne mazāk – tas ir tas, ko Aivars Lembergs domā un saka. Radikālo islāmistu nometnēs šis apgalvojums būtu īsta medusmaize,» tā Ozols.

Pēc viņa sacītā, liekot malā perversu, komunistu partijas skolās apgūtu domāšanu veidu, jāatceras, ka Latvijas karavīri Afganistānā bija pavisam citu iemeslu dēļ. Mūsu karavīri Afganistānā ir, lai palīdzētu un atbalstītu šādas sabiedrības atjaunošanu un nevis lai laupītu. Pat ja tas šobrīd izskatās ļoti tāls mērķis – tomēr Afganistāna un Irāka ir pelnījušas atkal tikt pie izglītotas sabiedrības, kurā valda savstarpēja cieņa un likums. «Mēs sniegsim palīdzīgu roku un nebūsim lielceļa laupītāji, kā Lembergs to sasapņojies. Cieņa ir divvirzienu ceļš, un latviešu karavīrs vienmēr to ir sapratis.»

«Ir intervijā viens no Latvijas ietekmīgākajiem un varenākajiem politiķiem nespēj atbildēt, kuri bija tie, kuri aplaupīja arī Latvijas jauniešus un viņu ģimenes. Redz, neviens politiķis, saka Lembergs, nav notiesāts. Bet kurš tad nozaga simtiem miljonu vērtos Latvijas valsts uzņēmumus, tādus kā Ventspils nafta, Latvijas kuģniecība un citus? Tā bija nauda, kuru nozaga Latvijas izglītības un veselības sistēmai. Pietiekami liela, lai varētu ielikt drošus pamatus visu aizvadīto divdesmit gadu valsts un nācijas attīstībai. Kuri bija šie pretīgie tipi, kuri nozaga visu vērtīgo, ko mūsdienu pensionāri bija ar savu darbu radījuši PSRS okupācijas laikā?» retoriski vaicā publicists.

«Protams, Lembergs nezina, kurš to izdarīja, nav pārliecināts, ka tur bija kaut kas noziedzīgs. Bet ja tās tomēr bija valsts mēroga, vājprātīga cinisma un alkatības vadītas zādzības, tad… Tie, kuri organizēja un paveica to, uzskatāmi par vispretīgākajiem zagļiem un nācijas nodevējiem. Un nekas nemainīsies Latvijā, kamēr šie megazagļi nebūs atmaskoti un notiesāti. Un mūsu karavīriem muguras pagriezīs Ali un viņa brāļi visā pasaulē, kamēr Latvijā pie teikšanas būs politiķi, kuri ar saviem murgiem baro teroristu propagandu,» rezumē Ozols.

Ref: 102.000.102.4529


Pievienot komentāru

  1. tante teica:

    izskatās, ka viņš ar galvu nedomā, ko runā

Ryanair piedzīvo peļņas kritumu par 20% un gatavojas streikiem

Īru lidsabiedrība Ryanair 2018.gada otrajā ceturksnī strādājusi peļņas kritumu 20% apmērā, ko uzņēmumā skaidro ar lielākām darbspēka izmaksām un citiem faktoriem. Lidsabierības pasažieri savukārt šonedēļ daudzviet Eiropā saskarsies ar atceltiem lidojumiem.

Turpinās apspriest grozījumus par LELB kā luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai paredzēts septembrī turpināt apspriest likuma grozījumus par Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu kā tiesību pārmantotāju luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam, vēsta komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Mežaparka estrādes otrās kārtas pirmā posma iepirkumā saņemti divi piedāvājumi

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbu iepirkumā saņemti divi piedāvājumi, informē Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Latvija lūgs starptautisku palīdzību plašā ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā

Latvija lūgs starptautisku palīdzību kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā, pirmdien, 23.jūlijā, pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes paziņoja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Šauļi plāno kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu

Šauļu pašvaldība plāno ieviest kopīgu atlaižu un pakalpojumu sistēmu ar Jelgavu.

Bildēs: Zviedrijā turpina degt vairāki tūkstoši hektāru meža

Daudzviet Zviedrijā, bet jo sevišķi valsts vidienē turpinās plaši mežu ugunsgrēki, kuriem labvēlīgu situāciju radījusi rekordaugsta gaisa temperatūra un ilgas nedēļas bez lietus.

Bankā: Rīga atpaliek no kaimiņvalstīm nekustamo īpašumu darījumos

Pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim un uzkrājumu apjomam, aizvien vairāk iedzīvotāju lemj par labu mājokļa iegādei, liecina Swedbank apkopotie dati.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par krāpšanos ar azartspēlēm

Iekšējās drošības birojs lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām par datorkrāpšanu spēļu automātos, tostarp pret diviem policistiem.

Kanādā traģiska apšaude Toronto pilsētā

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem ar šaujamieroci. Divi cilvēki nonāvēti, un vēl 13 cilvēki tikuši ievainoti.

Latvijā teju 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši

Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā – turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši, norāda sabiedrības veselības speciāliste, Baltijas HIV asociācijas biedre Anda Ķīvīte.

Igaunijas zemnieki aktīvi piedalās Atvērto saimiecību dienā

Zemnieki Igaunijā aizvadījuši ceturto Atvērto saimniecību dienu, kad vairāk nekā 250 zemnieku saimniecības uzņēmušas savā sētā katru, kurš vēlas apskatīt klātienē, kā tiek audzēta un apstrādāta lauksaimniecības produkcija.

OCTA Garantijas fonda apmērs strauji samazinājies, tā apdrošinātāji

Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas sabiedrības kopš 2016.gada oktobra atsāka iemaksu veikšanu OCTA Garantijas fondā, šobrīd tas samazinājies līdz vēsturiski zemākajam slieksnim kopš 2008.gada aprīļa, kad tas pārsniedza likumā noteiktos 20 miljonu eiro un iemaksas vairs nebija jāveic.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.