bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija
LatviaLatvija

Viedoklis: Kas atļauts Ventspilī, nav atļauts Rīgā?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Kopš pagājušās piektdienas, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) paziņoja par Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atstādināšanu, ne viens vien velk paralēles starp galvaspilsētā notiekošo un Ventspili. Abās pilsētās turpina valdīt no amata pienākumu atstādināti mēri, turklāt neviens no viņiem pat nemēģina slēpt, kurš īsti te «nosaka toni»,» pauž reģionālais laikraksts Ventspilnieks.

Jau ziņots, ka Ušakovs nepametīs mēra kabinetu un turpinās tajā strādāt, kā arī viņa biroja darbinieki nezaudēs darbu. Ventspilnieks norāda uz līdzībām Ventspilī.

«Vai kādam maz ir šaubas par to, kurš patiesībā vada Ventspils domi? Ja reiz šāds modelis jau vairāk nekā desmit gadus sekmīgi darbojas Ventspilī, tad kādēļ to nevarētu īstenot arī Saskaņa un Nils Ušakovs?» retoriski vaicā laikraksts.

«Ja formālie spēles noteikumi ievēroti, viss kārtībā – vismaz šāds iespaids rodas pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) gadiem ilgušās bezdarbības «Ventspils jautājumā»,» raksta Venstpilnieks un norāda, ka Ventspils mēram Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) viss ir skaidrs. Viņš Rīga TV24 raidījumā Preses klubs paudis, ka domes priekšsēdētājs ir politiska amatpersona ar nelieliem pienākumiem.

Lembergs norādījis, ka «nevajag politiķiem līst smalkās saimnieciskās lietās». Ventspilnieks norāda, ka Ventspils mērs tā arī dara – Ventspilī pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētājs nav domes priekšsēdētājs, bet kapitāldaļu turētāja funkciju veic Kapitāla pārvaldības nodaļa, kura pārstāv pašvaldības intereses kapitālsabiedrībās, kurās ir pašvaldības ieguldījumi un biedrībās, kurās Ventspils dome ir biedrs.

«Tas savukārt nozīmē, ka tieši šai struktūrai kādudien var nākties atbildēt kā par, piemēram, biedrībai Ventspils attīstības aģentūra iemaksātajiem līdzekļiem, tā arī par to, kādu konkrētu labumu šī biedrība pilsētai devusi. Ja par tādu, protams, neuzskata Lemberga kungam no biedrības līdzekļiem ik gadus izmaksājamos teju 100 tūkstošus eiro. Bet, ja nopietni, jebkurā gadījumā, neskatoties uz deleģējumu, par pārvaldības problēmām ir jāatbild domes priekšsēdētājam,» komentē Ventspilnieks.

Laikraksts norāda, ka Pūcem izdevās izdot rīkojumu par Ušakova atstādināšanu, pateicoties Rīgas mēra darbam Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāju amatā.

«Savukārt «smalkās saimnieciskās lietas» ir par pamatu Lembergam celtajai apsūdzībai – kuru vienkāršoti varētu raksturot kā savu amatu izmantošanu biznesa vides sakārtošanai par labu pašam ārzonās piederošiem uzņēmumiem,» raksta Ventspilnieks un atzīmē, ka Ušakovam pagaidām apsūdzības nav izvirzītas. Ministrija vien lūgusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt, vai Rīgas mēram var inkriminēt krāpšanu, patvarību, dienesta pilnvaru pārsniegšanu un valsts amatpersonas bezdarbību.

Ministrijas ieskatā, Ušakova nopietnākais pārkāpums ir 30 miljonu eiro ieguldīšana Rīgas satiksmē 2016. un 2017.gadā, kad viņš deputātiem piedāvāja balsot nevis par dotācijas piešķiršanu, bet par pozīciju ar nosaukumu «ieguldījums pašu kapitālā». Naudai bija jāpaliek Rīgas satiksmes bilancē, bet uzņēmums šo naudu iztērēja zaudējumu kompensēšanai. Ušakovs nav arī izvērtējis Rīgas satiksmes 100 miljonus vērtos transporta iepirkumus, par kuriem vēlāk izcēlās korupcijas skandāls.

Ventspilnieks uzsver, ka tajā pašā laikā Lembergam jau pirms 12 gadiem celta apsūdzība kukuļņemšanā sevišķi lielos apmēros, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanā, dienesta viltojumos, piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri bijuši aizliegti, un ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā.

Laikraksts norāda, ka Ventspils domes opozīcijas deputāti jau vairākkārt pēdējo gadu laikā vērsušies VARAM ar iesniegumiem par pārkāpumiem Ventspils pašvaldības vadības darbā, to skaitā arī tādiem, kas līdzinās Rīgā pieļautajiem pārkāpumiem. Piemēram, lēmumi netiek pieņemti komitejās vai domes sēdēs, bet gan komisijās, padomēs, darba grupās un valdēs. Tāpat tiekot pārkāpta budžeta sagatavošanas, apspriešanas un pieņemšanas procedūra, ierobežotas mazākuma deputātu tiesības, ar ļoti ievērojamām iemaksām biedrībai Ventspils attīstības aģentūra notiek pašvaldības līdzekļu nelietderīga, izšķērdīga un prettiesiska lietošana u.c., tā Ventspilnieks.

«Rīgas mērs Ušakovs no amata pienākumu pildīšanas ir atstādināts. Tagad jāgaida, kāda būs VARAM reakcija uz Ventspils pilsētas domes opozīcijas iesniegumu, īpaši ņemot vērā, ka lēmumu atlaist Ušakovu Pūce nodēvēja par preventīvu pasākumu, kas ļauj novērst turpmākus pārkāpumus, kā arī parādīt citām personām, ka likumu pārkāpšana pašvaldībās nav pieļaujama,» norāda Ventspilnieks.


Pievienot komentāru

 1. Irēna Kerbštate teica:

  Ušakovs vēl nav tik daudz sazadzis bagātību kā Lembergs tāpēc nevar tā kā Ventspilī

 2. pārdaugavietis teica:

  Latvijas valdības izrāda mīkstčaulību. Ja kāds ir bijis atstādināts no ieņemtā amata, kāpēc vēl viņam atļauj lietot agrāk ieņemtā posteņa darba kabinetu — vienalga kuru ?

 3. Bijusī ventspilniece teica:

  Ja tādi cilvēki kā Lembergs nosaka valstī toni, kā tas ir bijis līdz šim, tad nav brīnums, ka Latvija grimst aizvien dziļāk purvā, cilvēki aizbrauc, jo netic vairs likumībai, godīgumam un taisnīgumam, netic, ka Latvijā viss varētu mainīties uz labu. Ventspils Domes opozicionāri kā tādi mohikāņi gadiem vieni paši cīnās pret šo visatļautību un likumu ignorēšanu. Lai izturība viņiem! Kur VARAM un tieslietu ministrija?

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!