Viedoklis: Krievija diez ko nejauksies Igaunijas parlamenta vēlēšanās

Kremlis, visticamāk, necentīsies ietekmēt martā gaidāmās Igaunijas parlamenta vēlēšanas, jo esošā politiskā situācija un krievvalodīgo iedzīvotāju noskaņojums, neļautu Krievijai sasniegt neko būtisku, tā vērtējis Igaunijas valdības padomnieks, komunikācijas eksperts Imārs Rāgs (Ilmar Raag).

Kā trešdien, 30.janvārī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, eksperts viedokļa rakstā nedēļas avīzē Eesti Express, komentējis, ka šoreiz no Krievijas nav gaidāmi nopietni centieni ietekmēt parlamenta vēlēšanu rezultātus.

Rāga skatījumā vēlētāju atbalsta sadalījums pa politiskām partijām liecinot, ka 3.marta vēlēšanās Maskava, ja arī censtos, neko būtisku nevarētu sasniegt.

«Lai arī ļoti ietekmīga Igaunijas krievu daļa dzīvo Krievijas informācijas telpā un stratēģiskus jautājumus interpretē līdzīgi kā krievi otrpus robežai, šīs iedzīvotāju daļas klātbūtne ir latenta. Proti, vispirms būtu jāpanāk šīs iedzīvotāju daļas radikalizēšanās, kam Igaunijas demokrātijas procesā, kāds tas ir šobrīd, nav pamata,» tā analizējis eksperts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas