bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 14.10.2019 | Vārda dienas: Minna, Vilhelmīne
LatviaLatvija

Viedoklis: LDz maldinošie vēji par valsts uzņēmuma privatizāciju pūš no Ventspils puses

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas dzelzceļa (LDz) šefs Edvīns Bērziņš nevar nezināt, ka Latvijas Republikas likumi valsts stratēģiski svarīgo uzņēmumu privatizāciju aizliedz, un šāda veida jautājumi ir tikai un vienīgi Saeimas kompetencē. Tas liek domāt, ka Bērziņa paziņojumi pēc satiksmes ministra neuzticības izteikšanas LDz valdei ir bijusi klaja sabiedrības maldināšana, un tā, šķiet, nāk no Ventspils puses, raksta portāls ventspilnieks.lv.

Jāatzīmē, ka pēc satiksmes ministra Tāļa Linkaita izteiktās neuzticības LDz valdes priekšsēdētājam Bērziņam un vēl diviem tās locekļiem, Bērziņš sacīja, ka ministra paziņojumi «ir vērsti uz mērķtiecīgu LDz sagatavošanu privatizācijai».

Izmisīgais mēģinājums «pārslēgt pārmijas» uz «slēpto privatizāciju»

Ventspilnieks.lv atgādina neseno atklājumu, ka pirms sešiem gadiem LDz bez konkursa ar privātu firmu Composite Constructions vienojies par prettrokšņu aizsargsienas būvniecību Šķirotavas stacijā, pārskaitījis tai pusmiljona eiro avansu, firma naudu aizskaitījusi divām Honkongā reģistrētām firmām, kuru darbības profils bija nanotehnoloģijas, un …viss. «Sienas nav, naudas arī, bet Eiropas līdzfinansējumu LDz nācās atdot atpakaļ.»

«Lai arī lēmums tika pieņemts Uģa Magoņa laikā, ir grūti noticēt, ka toreizējais LDz valdes loceklis Edvīns Bērziņš par to neko nezināja. Ir vairāk nekā dīvaini, ka valsts uzņēmumam bija vajadzīgi četri gadi, lai tas pēc Composite Constructions maksātnespējas pasludināšanas sāktu interesēties par iespējām atgūt naudu. Taču pa to laiku konti bija tukši, un uz kurieni caur Honkongas firmām aizceļojis pusmiljons, nav zināms,» tā portāls.

Turpinot: «Toties uzņēmuma noliktavā atrastās izejvielas izrādījās iepirktas desmitreiz dārgāk par to reālo vērtību. Savukārt uz jautājumu, kādēļ LDz par iespēju atgūt naudu sāka interesēties tik vēlu, iespējams, visprecīzāko atbildi sniedz Composite Constructions maksātnespējas administrators.»

«Proti, LDz pašreiz cīnās par kreditora statusu tikai tāpēc, lai neiestātos attiecīgo amatpersonu atbildība.»

«Parādījusies arī informācija, ka LDz notikušas koruptīvas darbības ar LDz Cargo piederošo dzelzceļa vagonu nomu, kas, iespējams, veikta, izkrāpjot līdzekļus. Bērziņa apgalvojums, ka uzņēmuma iekšienē iniciētais audits parādījis – visa darbība atbilst normatīviem uz šī fona izskatās nepārliecinoši, savukārt LDz šefa izmisīgais mēģinājums «pārslēgt pārmijas» uz «slēptās privatizācijas bubuli» neizbrīna,» pauž ventspilnieks.lv.

Tāpat portāls raksta, ka uzmanības novēršana varētu būt viens no iemesliem «slēptas privatizācijas» piesaukšanai, otrs – sašūmēt cilvēku prātus un sacelt vētru politiskā līmenī. «Ne velti «dzelzceļa privatizācijas» jautājums ne reizi vien bijis arī Aivara Lemberga dienaskārtībā.»

Ne reizi vien publiski izskanējis, ka LDz dāvinājumu un reklāmas līgumu necaurspīdīgums radījis aizdomas, ka ziedojumu un reklāmas naudas upes plūst atbilstoši politisko vēju virzienam, pauž ventspilnieks.lv. «Tā kā pēdējos gados Satiksmes ministrijā valdošie «vēji» pūta Ventspils mēra Aivara Lemberga interešu virzienā, Ventspils sporta klubu atbalstīšana LDz un tā meitas kompānijām kļuva par ierakstu praksi. Gadiem ilgi šis valsts uzņēmums simtiem tūkstošiem eiro maksāja basketbola klubam Ventspils, kura padomē bija partijas Latvijai un Ventspilij vadītājs Lembergs, dāsnu ziedojumu saņēma arī Dobeles motoklubs, kurā trenējās satiksmes ministra Ulda Auguļa dēls. Tāpat  uz jautājuma zīmes ir neizskaidrojamie maksājumi Ventspils attīstības aģentūrai. Ļoti iespējams, ka šie atklātībā nākušie fakti ir tikai aisberga redzamā daļa,» spriež ventspilnieks.lv.

Satiksmes ministra teiktais par LDz piekopto konkurences kropļošanu kravu pārvadājumu jomā, dodot priekšroku savam meitasuzņēmumam LDz Cargo, vairākus miljonus aizdomīgiem tēriņiem reklāmām un mārketingam, kā arī par šī valsts uzņēmuma nesaimniecisko darbību, ir ļoti nopietns signāls, kas prasa tūlītēju izvērtēšanu. Taču LDz padome nesteidzas – par valdes locekļu atlaišanu tā lems tikai pēc jauna audita rezultātiem. Tikmēr Lembergs ar Bērziņu cenšas celt trauksmi par iespējamu LDz privatizāciju, lai, šķiet, novērstu uzmanību no lielās problēmu gūzmas, kas jāizvērtē pret viņiem pašiem, pauž portāls.


Pievienot komentāru

 1. z teica:

  interesanti vai gāze nebija valsts monopols un stratēģiskā nozare, bet atdeva taču prihvatizācijai?
  Lattelecom nebija monopols un stratēģiskā nozare, bet ar 12 tūkstoš lapu lielo jumta līgumu ielaida tur iekšā ārzemju izsaimniekotājus, kuri tā arī to jumta līgumu neizpildīja..
  interesanti vai Latvenergo nebija monopols un valsts stratēģiskā nozare, bet pa kluso gribēja atdot prihvatizācijai un kad neizdevās tā prihvatizēt, tad uztaisīja slēpto prihvatizāciju atdalot pelnošās nozares un prihvatizējot tās…
  un kā rāda vēsture, tad pagaidām visas Lemberga prognozes par valsts mantas lielapjoma prihvatizāciju un izsaimniekošanu ir piepildījušās…

 2. nu protams teica:

  ka ilūziju nav par to, ka Tālis strādā kādu investoru interesēs, jo tik neargumentāti paziņojumi bez pierādījumiem ir tikai mēģinājums mazināt uzņēmuma vērtību kāda interesēs…un kāpēc to vajag- protams, lia kāds to dabūtu par sviestmaizi!

  • Pavasaris teica:

   Tiešām neargumentēti? Un tie visi reklāmas līgumi ar Ventspili un Dobeli, tas arī šķiet normāli? Kad beidzot kļūs kauns zagt? Un vēl aizstāvēt šitos, tiešām laikam peldies taukos.

Nākamgad valsts parāds varētu pieaugt līdz 11,65 miljardiem eiro

2020.gada beigās valsts parāds varētu augt līdz 11,65 miljardiem eiro, teikts Finanšu ministrijas sagatavotajā pārskatā par valsts parāda attīstības tendencēm 2019. – 2022.gadā.

ES 27 piekrīt intensīvām Brexit sarunām ar Londonu pirms svarīga samita

Eiropas Savienības Brexit sarunu delegācija ir guvusi 27 dalībvalstu piekrišanu intensīvu sarunu uzsākšanai ar Lielbritānijas valdību par jauniem izstāšanās nolīguma grozījumu priekšlikumiem pirms galotņu sanāksmes par izstāšanās tēmu.

Nākamgad valsts kultūras iestāžu darbinieku algas paaugstināsies vidēji par 16%

Nākamgad darba algas paaugstinājumu vidēji par 16% piedzīvos ikvienas valsts kultūras iestādes – gan teātru un koncertorganizāciju, gan muzeju, bibliotēku, arhīvu u.c. institūciju – darbinieki.

Eksperti 2020.gada Latvijas budžeta izaugsmes prognozi sauc par optimistisku

Nākamā gada valsts budžetā iekļautā ekonomikas izaugsmes prognoze 2,8% apmērā ir ļoti optimistiska, komentējot piektdien, 11.oktobrī, valdībā atbalstīto 2020.gada budžetu, atzinuši banku analītiķi.

Vācijas aizsardzības ministre: Nordstream 2 projekta pārtraukšana ir diezgan nereāla

Gāzes vada Nordstream 2 projekta pārtraukšana patlaban ir diezgan nereāla, piektdien, 11.oktobrī, žurnālistiem norādīja Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere, kura ieradusies vizītē Latvijā.

Miera Nobelu piešķir par Austrumāfrikas «iesaldēto» konfliktu risināšanu

Nobela miera prēmija 2019 piešķirta Etiopijas premjerministram Abijam Ahmedam Ali par miera un izlīguma veicināšanu Āfrikas otrajā lielākajā valstī un tās konfliktā ar Eritreju, tā piektdien, 11.oktobrī, pavēstījusi Norvēģijas Nobela Komiteja.

Trakajās dienās 50 darbinieki saslimuši ar vēdera infekciju

Aptuveni 50 Stockmann darbiniekiem akcijas Trakās dienas laikā parādījušies līdzīgi saslimšanas simptomi – vemšana un caureja. Uzņēmuma darbinieku ēdināšanu nodrošina uzņēmums Baltic Restaurant Latvia.

Valdība pārsūdzēs tai nelabvēlīgo tiesas pagaidu noregulējumu Muižnieka jautājumā

Valdība nolēmusi pārsūdzēt Izglītības un zinātnes ministrijai nelabvēlīgo tiesas pieņemto pagaidu noregulējumu Latvijas Universitātes rektora Indriķa Muižnieka jautājumā.

2020.gadā budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardi, bet izdevumi – desmit miljardi

Ministru kabinets piektdien, 11.oktobrī, ārkārtas sēdē atbalstījis 2020.gada budžetu, kurā konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā.

Lietuva ceļā uz aizliegumu sašķidrināta CO2 uzglabāšanai pazemē

Liegums uzglabāt savāktu oglekļa dioksīdu Lietuvas zemes dzīlēs – šādu ieceri paredz likumprojekts, kas ir guvis Lietuvas Seima atbalstu. Pret aizliegumu ir Enerģētikas ministrija, kura sadarbojas ar amerikāņu investoriem, kas valstī plāno izmēģināt šo tehnoloģiju.

Par narkotiku kontrabandu aiztur Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargu

Uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumā pret 1989.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš strādā Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

Eigims ticis uz brīvām kājām – atbrīvots no izolatora

Piektdienas, 11.oktobra, rītā no izolatora Čiekurkalnā atbrīvots korupcijas lietā aizturētais bijušais Daugavpils mērs Rihards Eigims, bet jau ceturtdien ticis atbrīvots otrs lietā aizturētais – kāds uzņēmējs.

Igaunijā pie stūres dzērumā noķerts tiesnesis atkāpjas no amata

Igaunijā tiesnesis, kuru policija ir notvērusi, vadot transportlīdzekli alkohola reibumā, ir iesniedzis atlūgumu no ieņemamiem amatiem.

Baltijas jūras parlamentārās konferences Latvijas delegāciju vadīs Ašeradens

Saeima par Baltijas jūras parlamentārās konferences Latvijas delegācijas vadītāju apstiprināja Arvilu Ašeradenu.

Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa kabatām

Aizdomu ēna par nekorektu sportistiem paredzētā finansējuma izlietojumu savelkas arvien drūmāka. Latvijas sportam atvēlētā nauda, iespējams, tiek tērēta nevis sportistu attīstībai, bet likta LOK prezidenta Aldona Vrubļevska un LOK izpildkomitejas locekļa Aivara Lemberga kabatās.

Rumānijā krīt sociāldemokrātu valdība

Rumānijas valdība, ko trīs gadus vadīja sociāldemokrāte Viorika Dancila, ir zaudējusi parlamenta atbalstu neuzticības balsojumā.

Vēsturnieks: Tajā, kā Krievija izmanto vēsturi mūsdienu politikā, nekas nemainīsies

Latvijai vajag «nemēģināt cīnīties ar vējdzirnavām», jo skaidrs, ka tajā, kā Krievija izmanto vēsturi mūsdienu politikas vajadzībām, nekas nemainīsies, izteicies vēsturnieks un pētnieks Valdis Kuzmins.

Sīrijā pēc Turcijas iebrukuma bēgļu gaitās devušies 60 000 cilvēku

Sīrijas ziemeļos vairāk nekā 60 000 cilvēki devušies bēgļu gaitās pēc Turcijas uzbrukuma valstij ar mērķi izveidot zonu, kur atgriezties trim miljoniem Turcijā mītošu sīriešu bēgļu.

Piektdien Latvijas lielākajā daļā līs

Piektdien, 11.oktobrī, laika apstākļus noteiks ciklona dienvidaustrumu mala, dienas pirmajā pusē debesis brīžiem skaidrosies un lietus ir gaidāms vien dažviet.

Akciju cenu kāpums cerībā uz progresu ASV-Ķīnas tirdzniecības strīdā

Pasaules fondu biržās akciju cenas pārsvarā pieaugušas cerībā uz progresu ASV-Ķīnas tirdzniecības strīdā, savukārt britu mārciņas vērtība palielinājusies pēc optimisma par lūzumu Brexit sarunās.

Petraviča atbalsta darba tirgus atvēršanu trešo valstu pilsoņiem

«Esmu par to, ka jātver darba tirgus trešo valstu pilsoņiem,» sacīja Petraviča, skaidrojot, ka bez darba Latvijā lielākoties ir ilgstošie bezdarbnieki, kas neatgriežas darba tirgū, un tamdēļ atliek trūkstošo darbaspēku meklēt ārpus valsts robežām.

Maršruts nedēļas nogalei: Skaņu mežs, Senioru balle un ziemas peldēšanas atklāšana

Šajā nedēļas nogalē zelta rudens ne tikai kļavu lapās, bet arī pasākumos visā Latvijā.

Ar Nobelu literatūrā godina poļu un austriešu rakstniekus

Zviedrijā ceturtdien, 10.oktobrī, paziņoti uzreiz divu gadu Nobela prēmijas literatūrā laureāti. Tie ir poļu rakstniece Olga Tokarčuka un austriešu autors Peters Handke.

No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

Pēc iztaujāšanas Eiropas Parlamentā Virgīnijam Sinkevičam, Lietuvas 28 gadus vecajam eirokomisāra amata kandidātam, ir iespēja kļūt par jaunāko Eiropas Komisijas locekli tās vēsturē, bet arī, uzņemoties atbildību par vides un okeānu politiku, palīdzēt Baltijas jūrai un stimulēt ilgtspējīgu politiku mūsu reģionā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->