bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 26.06.2019 | Vārda dienas: Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
LatviaLatvija

Viedoklis: LDz maldinošie vēji par valsts uzņēmuma privatizāciju pūš no Ventspils puses

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas dzelzceļa (LDz) šefs Edvīns Bērziņš nevar nezināt, ka Latvijas Republikas likumi valsts stratēģiski svarīgo uzņēmumu privatizāciju aizliedz, un šāda veida jautājumi ir tikai un vienīgi Saeimas kompetencē. Tas liek domāt, ka Bērziņa paziņojumi pēc satiksmes ministra neuzticības izteikšanas LDz valdei ir bijusi klaja sabiedrības maldināšana, un tā, šķiet, nāk no Ventspils puses, raksta portāls ventspilnieks.lv.

Jāatzīmē, ka pēc satiksmes ministra Tāļa Linkaita izteiktās neuzticības LDz valdes priekšsēdētājam Bērziņam un vēl diviem tās locekļiem, Bērziņš sacīja, ka ministra paziņojumi «ir vērsti uz mērķtiecīgu LDz sagatavošanu privatizācijai».

Izmisīgais mēģinājums «pārslēgt pārmijas» uz «slēpto privatizāciju»

Ventspilnieks.lv atgādina neseno atklājumu, ka pirms sešiem gadiem LDz bez konkursa ar privātu firmu Composite Constructions vienojies par prettrokšņu aizsargsienas būvniecību Šķirotavas stacijā, pārskaitījis tai pusmiljona eiro avansu, firma naudu aizskaitījusi divām Honkongā reģistrētām firmām, kuru darbības profils bija nanotehnoloģijas, un …viss. «Sienas nav, naudas arī, bet Eiropas līdzfinansējumu LDz nācās atdot atpakaļ.»

«Lai arī lēmums tika pieņemts Uģa Magoņa laikā, ir grūti noticēt, ka toreizējais LDz valdes loceklis Edvīns Bērziņš par to neko nezināja. Ir vairāk nekā dīvaini, ka valsts uzņēmumam bija vajadzīgi četri gadi, lai tas pēc Composite Constructions maksātnespējas pasludināšanas sāktu interesēties par iespējām atgūt naudu. Taču pa to laiku konti bija tukši, un uz kurieni caur Honkongas firmām aizceļojis pusmiljons, nav zināms,» tā portāls.

Turpinot: «Toties uzņēmuma noliktavā atrastās izejvielas izrādījās iepirktas desmitreiz dārgāk par to reālo vērtību. Savukārt uz jautājumu, kādēļ LDz par iespēju atgūt naudu sāka interesēties tik vēlu, iespējams, visprecīzāko atbildi sniedz Composite Constructions maksātnespējas administrators.»

«Proti, LDz pašreiz cīnās par kreditora statusu tikai tāpēc, lai neiestātos attiecīgo amatpersonu atbildība.»

«Parādījusies arī informācija, ka LDz notikušas koruptīvas darbības ar LDz Cargo piederošo dzelzceļa vagonu nomu, kas, iespējams, veikta, izkrāpjot līdzekļus. Bērziņa apgalvojums, ka uzņēmuma iekšienē iniciētais audits parādījis – visa darbība atbilst normatīviem uz šī fona izskatās nepārliecinoši, savukārt LDz šefa izmisīgais mēģinājums «pārslēgt pārmijas» uz «slēptās privatizācijas bubuli» neizbrīna,» pauž ventspilnieks.lv.

Tāpat portāls raksta, ka uzmanības novēršana varētu būt viens no iemesliem «slēptas privatizācijas» piesaukšanai, otrs – sašūmēt cilvēku prātus un sacelt vētru politiskā līmenī. «Ne velti «dzelzceļa privatizācijas» jautājums ne reizi vien bijis arī Aivara Lemberga dienaskārtībā.»

Ne reizi vien publiski izskanējis, ka LDz dāvinājumu un reklāmas līgumu necaurspīdīgums radījis aizdomas, ka ziedojumu un reklāmas naudas upes plūst atbilstoši politisko vēju virzienam, pauž ventspilnieks.lv. «Tā kā pēdējos gados Satiksmes ministrijā valdošie «vēji» pūta Ventspils mēra Aivara Lemberga interešu virzienā, Ventspils sporta klubu atbalstīšana LDz un tā meitas kompānijām kļuva par ierakstu praksi. Gadiem ilgi šis valsts uzņēmums simtiem tūkstošiem eiro maksāja basketbola klubam Ventspils, kura padomē bija partijas Latvijai un Ventspilij vadītājs Lembergs, dāsnu ziedojumu saņēma arī Dobeles motoklubs, kurā trenējās satiksmes ministra Ulda Auguļa dēls. Tāpat  uz jautājuma zīmes ir neizskaidrojamie maksājumi Ventspils attīstības aģentūrai. Ļoti iespējams, ka šie atklātībā nākušie fakti ir tikai aisberga redzamā daļa,» spriež ventspilnieks.lv.

Satiksmes ministra teiktais par LDz piekopto konkurences kropļošanu kravu pārvadājumu jomā, dodot priekšroku savam meitasuzņēmumam LDz Cargo, vairākus miljonus aizdomīgiem tēriņiem reklāmām un mārketingam, kā arī par šī valsts uzņēmuma nesaimniecisko darbību, ir ļoti nopietns signāls, kas prasa tūlītēju izvērtēšanu. Taču LDz padome nesteidzas – par valdes locekļu atlaišanu tā lems tikai pēc jauna audita rezultātiem. Tikmēr Lembergs ar Bērziņu cenšas celt trauksmi par iespējamu LDz privatizāciju, lai, šķiet, novērstu uzmanību no lielās problēmu gūzmas, kas jāizvērtē pret viņiem pašiem, pauž portāls.


Pievienot komentāru

 1. z teica:

  interesanti vai gāze nebija valsts monopols un stratēģiskā nozare, bet atdeva taču prihvatizācijai?
  Lattelecom nebija monopols un stratēģiskā nozare, bet ar 12 tūkstoš lapu lielo jumta līgumu ielaida tur iekšā ārzemju izsaimniekotājus, kuri tā arī to jumta līgumu neizpildīja..
  interesanti vai Latvenergo nebija monopols un valsts stratēģiskā nozare, bet pa kluso gribēja atdot prihvatizācijai un kad neizdevās tā prihvatizēt, tad uztaisīja slēpto prihvatizāciju atdalot pelnošās nozares un prihvatizējot tās…
  un kā rāda vēsture, tad pagaidām visas Lemberga prognozes par valsts mantas lielapjoma prihvatizāciju un izsaimniekošanu ir piepildījušās…

 2. nu protams teica:

  ka ilūziju nav par to, ka Tālis strādā kādu investoru interesēs, jo tik neargumentāti paziņojumi bez pierādījumiem ir tikai mēģinājums mazināt uzņēmuma vērtību kāda interesēs…un kāpēc to vajag- protams, lia kāds to dabūtu par sviestmaizi!

  • Pavasaris teica:

   Tiešām neargumentēti? Un tie visi reklāmas līgumi ar Ventspili un Dobeli, tas arī šķiet normāli? Kad beidzot kļūs kauns zagt? Un vēl aizstāvēt šitos, tiešām laikam peldies taukos.

Ukraina vīlusies par Krievijas atgriešanos Eiropas Padomes asamblejā

Cilvēktiesību organizācijā Eiropas Padome otrdien, 25.jūnijā, atļauts Krievijai pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezties organizācijas Parlamentārajā asamblejā. Tas sadusmojis Ukrainu, jo Krievija joprojām ir anektējusi Krimas pussalu, ko atņēmusi kaimiņvalstij.

Pētīs kritisko infrastruktūru Baltijas valstīs un Norvēģijā

Iniciatīvas mērķis ir salīdzināt kritiskās infrastruktūras aizsardzības politikas un valsts komunikāciju par kritisko infrastruktūru Baltijas valstīs un Norvēģijā.

Kariņš: Igaunijas premjers piekrīt alkohola akcīzes jautājumu visām Baltijas valstīm risināt kopā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar Igaunijas premjeru Jiri Ratasu ir runājis par nepieciešamību akcīzes alkohola likmju jautājumu risināt visām Baltijas valstīm kopā.

Aicina atteikties no Baltijas mencas un Eiropas zuša patēriņa

Lai saglabātu Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti arī nākamajām paaudzēm, Pasaules Dabas fonds aicina sabiedrību pievienoties kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties šīs zivis veikalos un citās tirdzniecības vietās.

TM rosina visaptverošu revīziju saistībā ar finanšu noziegumu iztiesāšanu

Nepieciešams veikt revīziju, kurā tiktu izvērtēti faktori, kas negatīvi ietekmē efektīvu kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem ekonomikas un finanšu jomā virzību, informatīvā ziņojumā valdībai norāda Tieslietu ministrija.

Ministru kabinets atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Valdība atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz samazināt tradicionālajai kriminālatbildības sistēmai pakļauto nepilngadīgo skaitu, proti, veicināt viņu resocializāciju.

Rīgā vēl viena frakcija: no JKP izslēgtie domnieki un Putniņš dibinās savu frakciju

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju.

Nevar vienoties, vai automātiski jāpiemēro naudassodi par deklarāciju nesniegšanu

Ministriem nevarot vienoties par to, vai naudas sodi par deklarāciju neiesniegšanu būtu piemērojami automātiski, valdība uz divām nedēļām atlika lemšanu par Finanšu ministrijas izstrādātajiem grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām.

Opozīcijas uzvara Stambulas mēra vēlēšanās pārtrauc Erdogana partijas dominanci

Atkārtotās Stambulas mēra vēlēšanās ir triumfējis opozīcijas kandidāts, Eiropas lielākajā pilsētā pārtraucot Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana partijas 25 gadu valdīšanu.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 70 personas

Otrdien, 25.jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 70 personas, tajā skaitā, vienu nepilngadīga persona, kas naturalizējusies kopā ar vecākiem.

Trijām ministrijām būs jāveido vienota statistika par uz ceļiem cietušajiem

Satiksmes, iekšlietu un veselības ministrijām būs jāveido vienota ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušo statistikas uzskaite lēmusi Latvijas valdība.

Dīķsaimniecībām samērīgas sankcijas un citi grozījumi

Valdība otrdien, 25.jūnijā, apstiprinājusi grozījumus dīķsaimniecībām, kas sekmēs esošo saistību pagarināšanu.

Nākamajos Jāņos, visticamāk, būs piecas brīvdienas

Nākamgad Līgo svētkos varētu būt piecas brīvas dienas, par to liecina valdībā iesniegtais, tomēr vēl neizskatītais Labklājības ministrijas rīkojuma projekts par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā.

Dati: Iedzīvotāju apmierinātība ar savu finansiālo situāciju ir zema

Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar savas mājsaimniecības finansiālo situāciju joprojām ir zema un vidēji tiek vērtēta ar 5,4 ballēm no 10, liecina CSP apkopotie ienākumu un dzīves apstākļu aptaujas dati par 2018.gadu. 

Kaljulaida Uzvaras dienā: Aizsardzība sākas ar katru iedzīvotāju atsevišķi

Atzīmējot Igaunijas Uzvaras dienu, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ir uzsvērusi katra iedzīvotāja lomu valsts drošībā, kaut arī dabas kataklizmas šobrīd Igaunijā esot vairāk iespējamas nekā karadarbības izcelšanās.

LU pētnieki: Trešdaļa Latvijas valstspiederīgo tuvāko piecu gadu laikā plāno pieteikties Lielbritānijas pilsonībai

Trešdaļa Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo tuvāko piecu gadu laikā plāno pieteikties Lielbritānijas pilsonībai, liecina LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku veiktā aptauja.

Kariņš gaida Nemiro skaidrojumu par Latvenergo padomes atsaukšanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš līdz nedēļas beigām gaidīs ekonomikas ministra Ralfa Nemiro skaidrojumu par AS Latvenergo padomes atsaukšanu un pagaidu padomes iecelšanu, liecina premjera izdotā rezolūcija.

Pētījums: Latvijas iedzīvotājiem mājoklis ir svarīgākais īpašums

Vairums Latvijas iedzīvotāju savu mājokli uzskata par svarīgāko tiem piederošo īpašumu, taču gandrīz katrs ceturtais nedara neko, lai to pasargātu pret zādzībām.

Latvijai trešais augstākais izaugsmes temps Eiropas inovāciju reitingā

Latvijā vērojama trešā augstākā izaugsme Eiropas Savienībā, sniegumam reitingā pieaugot par 17,7 procentpunktiem, liecina Eiropas inovāciju rezultātu un Reģionālās inovācijas rezultātu pārskati.

VNĪ: Okupācijas muzeja jaunās daļas būvniecība apsteidz grafiku

Okupācijas muzeja jaunās daļas būvdarbi apsteidz grafiku, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi pārstāvji.

Viņķele: Slimnīcu padomes nebūs politiķu izklaides vietas

«Šīs padomes nebūs politiķu izklaides vietas, bet profesionāli atlasīti cilvēki ar saprašanu gan ārstniecībā, gan uzņēmumu vadībā,» tā par padomju izveidi Latvijas lielajām slimnīcām LTV raidījumā Rīta Panorāma teica veselības ministre Ilze Viņķele.

ASV ievieš jaunas sankcijas pret Irānu un tās augstāko vadītāju

Saasinoties saspīlējumam starp Irānu un Amerikas Savienotajām Valstīm, Vašingtona ir paziņojusi par jaunu sankciju ieviešanu pret Teherānu, mēģinot iegrožot to ārvalstu finanšu resursu pieejamību, kas ir Irānas augstākā vadītāja un Irānas Revolucionārās gvardes rīcībā.

Līgo svētku brīvdienās ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet ūdenstilpēs noslīka četri

Svētku brīvdienās, laika posmā no 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 25.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 277 izsaukumus.

Liepājas lidostā iecerēts par diviem miljoniem būvēt jaunu pasažieru termināli

Liepājas lidostā iecerēts būvēt jaunu pasažieru termināli, kas varētu izmaksāt apmēram divus miljonus eiro, norāda Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Biznesa attīstības daļas vadītājs Gints Ginters.

Kazahstānā evakuē pilsētu pēc sprādzieniem munīcijas noliktavā

Kazahstānā sākta veselas pilsētas evakuācija pēc tam, kad valstī aizdegusies armijas munīcijas noliktava, izraisot virkni spēcīgi sprādzienu.