bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Viedoklis: Lembergam naudu vajag kā slīkonim glābšanas riņķi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+9 vērtējums, 11 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

Kāpēc Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Aivaram Lembergam tik ļoti vajag Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM)? Šī ministrija ir vajadzīga, lai glābtu Ventspili no pilnīgas izmiršanas. Aivaram nauda vajadzīga kā slīkonim glābšanas riņķis, uzskata opermākslas mecenāts Dainis Kalns.

«Arī ar jauno ražotņu radīšanu kaut kā neveicas. Atliek tikai meklēt valsts un Eiropas fondu naudu. Un metode ir pavisam vienkārša. Atņemt Nacionālajai apvienībai (NA) VARAM. Acīmredzot Aivars ir iepazinis Kaupēna biogrāfiju. Galīgi prātam neaptverošs fakts – pārējo partiju rīcība, kuras pieļauj, ka jaunās valdības veidošanā galveno lomu spēlē smagos noziegumos apsūdzēts cilvēks. Tā ir totāla mīkstmiesība un smiešanās par mūsu valsts tiesiskumu. Žēl, ka Valsts prezidents – vīrs kā ozols, būtībā ir mīkstmiesis, jo ļauj Aivaram virināt sava kabineta durvis,» viņš norāda portālam Delfi.

«Par ZZS – viņi labi apguvuši Rūdolfa Blaumaņa daiļradi – ar viltu Ieva un Edvarts ieguva Indrānus. Tā arī ZZS, izspēlējot Lemberga kārti, apmānot vientiesīgos un zema intelekta vēlētājus, jo bija taču katram normālam balsotājam skaidrs, ka Lembergs negrib un nevar būt Ministru Prezidents. Ar šo rīcību ZZS partija sevi var dēvēt par rafinētu blēžu partiju. (..) Lembergs izcils saimnieks – tas ir tikai mīts! Visprecīzāk viņu raksturo sakāmvārds: «Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē»,» uzsver Kalns.

Pēc viņa sacītā, TV priekšvēlēšanu debatēs Lembergs (kurš sevi dēvē par Ventspils mēru) ar putām uz lūpām lielīja savu pilsētu, cik tur ideāla kārtība un kāds viņš lielisks saimnieks. Taču diemžēl šajā pilsētā pavadīta nedēļas nogale to nepierāda un rada vilšanos.

«Kultūras namā Jūras vārti – klusums, kultūras centrā arī klusums. Varbūt kino? Bet nekādas informācijas par to. Basketbola spēles arī nav. Ko darīt? Braukt atpakaļ uz Rīgu? Tas būtu nekorekti, jo viesnīca bija iepriekš rezervēta. Atliek romantiskās vakariņas – izstaigājām Ventspili no jūras līdz Ventai, bet ak, vai! Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts. Putekļu kārta uz logiem un durvīm.

Pilsētas centrā atkal pamanīju vairākas jau iepriekš slēgtas kafejnīcas. Redzētais liek izdarīt secinājumus. Ka pilsētu ir pametuši daudz iedzīvotāji, un palikušie nevar apmeklēt šīs iestādes. Daudzie tumšie logi vēlā vakarā daudzdzīvokļu mājās arī liecināja, ka šī nākotnes pilsēta ir maz apdzīvota. Uz ielām rets gājējs, jo nav jau kurp doties,» norāda aculiecinieks.

Ref: 102.000.102.8451


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  Lai glābtu Latviju no iznīcības visiem godprādīgiem cilvēkiem būtu jāņem piemērs no cienījamā Kalna un Vilka kungiem. Ja neapstādināsim Lembergu, mūsu valstij diemžēl pienāks gals. Tiesājamiem nav vietas valsts pārvaldē, bet gan uz apsūdzētā sola. Latvija atļaujot valsts pārvaldē strādāt kompartijas darboņiem, tādiem, kā Lembergs sev parakstīja nabadzības spriedumu. Igaunija šādiem tipiem darboties valsts pārvaldē liedza. Domāju, ka visi zin, kādā attīstības stadījā tā patreiz atrodas. Kauns par mūsu politiķiem, inteleģēnces pārstāvjiem, šurnālistiem, sportistiem, kuri cildina poļitruku Lembergu, tādējādi nododot paši savu valsti.

 2. Jānis teica:

  Latvija ir slima ar lembergu, kā cilvēks ar vēzi. Vai izdosies tai izveseļoties( atbrīvoties no lemberga), kamēr te vēl būs kāds iedzīvotājs?

 3. Ojārs teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

 4. rasa teica:

  Vecais onkolis Brigmanis sen jau varēja aiziet pelnītā atpūtā,jo partkoma laiki sen beigušies,bet tad jau nebūs Lemberga rupora.Kauns,ka kompānijā ko apzīmē ZZS,nav neviena godprātīga persona,kas uzdrīkstētos skaļā balsī teikt patiesību.Skumji un dumji,ka mums ir tāds bezpersonisks valsts prezidents.Man liekas,ka Latvijā ikviens ilgojas sagaidīt izcilus,gudrus un zinošus valsts vīrus…

 5. Bertija teica:

  Bet, vai tiešām, visa vaina tikai Lemberā??? Cik daudz citu mełu un blēžu sēž strap 100 “gudrajām galvām” ??? Ticība jau vairs nav nevienam no vińiem…. Maina krēslus zem dibeniem un rauš naudu, tik savos kontos. Tā kā, uzskatu, ka visi vińi pār vienu kārti metami!

 6. ES pilsonis vulgaris vulgaris teica:

  “….. Kafejnīca uz Vasarnīcu ielas nedarbojas, restorāns Saules ielā slēgts.”

  Белые нитки воняют в заказной дописке мецената…

  В 20м от сгоревшей давным давно (и восстановленной после пожара) кафешки “Pankoki” находится классный ресторан “Jūras brīze”.

  Ресторан на Саулес? Лет 10, наверное, как закрыт, вокруг полно кафешек и ресторанов – китайский, напротив техникума, Kaupfer nams, Skroderu krogs….

  При чем здесь опера, меценатство, Дом культуры, воскресенье, пустой город? Не складывается пасквиль у товарища, непродумано до конца.

  Оценка – неуд (2 бала)

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Jaunākie komentāri