bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 10.12.2019 | Vārda dienas: Guna, Judīte
LatviaLatvija

Viedoklis: Lembergam nevajadzētu būt apbalvotam ar 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Joprojām nav skaidrs, kur 1991.gada janvāra barikāžu laikā uzturējās tā laika Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Arī viņš pats nav mācējis sniegt skaidru atbildi, tomēr, neskatoties uz to, Lembergs nekautrējas savā biogrāfijā minēt, ka ir apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi,» BNN viedokli pauž Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis. 

Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils domes opozīcijas deputāts:  

«Kā katru gadu, arī šogad daudzviet Latvijā tika organizēti Latvijas 1991.gada barikāžu piemiņas pasākumi. Diemžēl Ventspilī tādi nenotika, lai gan 1991.gada janvāra barikāžu laikā arī šajā pilsētā tika izveidota Apvienotās pašaizsardzības un koordinācijas padome, kas organizēja un koordinēja simtiem ventspilnieku dalību Latvijas valsts neatkarības nosargāšanas pasākumos Rīgā.

«Aivara Lemberga darbība 1991.gada janvāra barikāžu laikā joprojām nav noskaidrota»

Neapšaubāmi šie vēsturiskie notikumi un ventspilnieki, kuri stājās Latvijas valsts sardzē tās pastāvēšanai visizšķirošākajās dienās, būtu pelnījuši cieņas apliecinājumu. Diemžēl Ventspilī šie notikumi katru gadu tiek atstāti bez ievērības. Iespējams, ka 1991.gada janvāra barikāžu un tajā dalību ņēmušo ventspilnieku godināšana tiek piemirsta tāpēc, ka patiesība par pašreizējā Ventspils domes deputāta, toreizējā Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētāja Aivara Lemberga darbību 1991.gada janvāra barikāžu laikā, joprojām nav noskaidrota.

Ņemot vērā iepriekš minēto, kā arī, lai pievērstu lielāku uzmanību un izvērtētu ventspilnieku līdzdalību 1991.gada janvāra barikāžu laikā, ir jānoskaidro un jāprecizē atsevišķi fakti par Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētāja Aivara Lemberga darbību 1991.gada janvāra barikāžu laikā.

Kā ir zināms, Aivars Lembergs, būdams Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs, Apvienotās pašaizsardzības un koordinācijas padomes darbā nepiedalījās. Pat vēl vairāk, Apvienotās pašaizsardzības un koordinācijas padomes dalībniekiem, arī Latvijas Republikas Augstākās padomes (LR AP), Ministru kabineta un Latvijas tautas frontes vadībai Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētāja atrašanās vieta nebija zināma. Tomēr, kā redzams, Lembergs nekautrējas savā biogrāfijā minēt, ka ir apbalvots ar 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Faktu nesakritība

Vienīgā oficiāli pieejamā informācija par Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētāja Lemberga atrašanās vietu 1991.gada janvāra barikāžu laikā ir laikrakstā Ventas Balss 1991.gada 2.februārī publicētais raksts A. Lemberga vizīte Beļģijā (autore: E.Melngalve).

Rakstā minēts: «Laikā no 15. – 22. janvārim pilsētas IK priekšsēdētājs LR AP deputāts Lembergs uzturējās Beļģijā, apmeklēja Briseli un Antverpeni. Vizītes ievirzi noteica, pirmkārt, LR AP, kura deva vairākus uzdevumus sakarā ar sarežģīto situāciju Latvijā. Otrkārt – Ventspils ekonomiskās intereses pilsētas uzņēmumu ārējo sakaru jomā, izmantojot Antverpenes ostu. Lembergam bija vairākas tikšanās ar žurnālistiem, sabiedrības un biznesa pārstāvjiem, kā arī pieņemšana pie Antverpenes mēra. Beļģijas laikrakstos parādījās vairākas intervijas ar Lembergu (plašākā Antverpenes lielākajā laikrakstā HET NIEUWS BLAD 18.01.), kur viņš informēja Beļģijas sabiedrību par stāvokli Latvijā. Pēc atgriešanās Rīgā A. Lembergs sniedza informāciju LR AP vadībai par veikto darbu.»

Tomēr jau tolaik izdevuma Latvijas Jaunatne žurnāliste Ināra Egle 1991.gada 3.maija rakstā Aivars Lembergs: Nevajag mani kaitināt! nekautrējās Ventspils pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāja Aivara Lemberga darbību 1991.gada janvāra barikāžu laikā vērtēt, kā noklusētu un mīklainu lietu. Žurnāliste rakstīja – «Pirms asiņainās svētdienas Lietuvā viņš pēkšņi aizbrauca it kā atvaļinājumā, bet, kā vēlāk ziņoja laikraksts Ventas Balss, patiesībā bijis Beļģijā.»

Diemžēl lielāka skaidrība netika iegūta arī 2017.gada Latvijas Televīzijas organizēto 1:1 debašu laikā, kad toreizējais un pašreizējais neleģitīmais Ventspils domes priekšsēdētājs, 1991.gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes saņēmējs Aivars Lembergs nepārprotami paziņoja, ka 1991.gada janvāra barikāžu dienu laikā viņš nav atradies Beļģijā, bet ir bijis Roterdamā.

Kā zināms, tad Roterdama nav Beļģijas, bet gan Nīderlandes pilsēta. Šāda Ventas Balsī 1991.gada 2.februārī publicētajā rakstā A. Lemberga vizīte Beļģijā minēto faktu nesakritība ar paša Aivara Lemberga pēc vairākiem gadu desmitiem pausto informāciju nostāda nelāgā gaismā raksta autori Ventas Balss tā laika redaktori Edīti Melngalvi. Diemžēl, saskaņā ar neleģitīmā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga minētajiem faktiem, E.Melngalve ir rupji maldinājusi ventspilniekus, ir izgudrojusi faktus, kas neatbilst patiesībai par pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāja LR AP deputāta Aivara Lemberga patiesajām darbībām šajā Latvijas valstij kritiskajā laikā.

«Aivaram Lembergam nebija nekādas ticamas informācijas»

Par to, ka tā laika valsts amatpersona Aivars Lembergs no 1991.gada 15. – 22.janvārim tiešām neuzturējās Beļģijā, neapmeklēja Briseli un Antverpeni, neveica Augtākās padomes uzdevumus sakarā ar sarežģīto situāciju Latvijā, nepārstāvēja Ventspils ekonomiskās intereses pilsētas uzņēmumu ārējo sakaru jomā Antverpenes ostā, to, ka Lembergs netikās ar žurnālistiem, sabiedrības un biznesa pārstāvjiem, kā arī nebija uz pieņemšanu pie Antverpenes mēra, nav ne mazāko šaubu.

Tāpat kā nav ne mazāko šaubu, ka valsts amatpersona Aivars Lembergs no 1991.gada 15. līdz 22. janvārim ne tikai nevarēja sniegt intervijas Beļģijas laikrakstiem, tajā skaitā Antverpenes lielākajam laikrakstam HET NIEUWS BLAD 18.01., kā to nepatiesi norādījusi Ventas Balss redaktore Melngalve, nav ne mazāko šaubu, ka Augstākās Padomes deputātam Aivaram Lembergam nebija nekādas ticamas informācijas, ko sniegt Latvijas Augstākās padomes vadībai par viņa darbību Beļģijā Latvijas valstij izšķirīgajās 1991.gada janvāra barikāžu dienās.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Ventspils domes opozīcijas deputāti vēlas saņemt informāciju, kas paskaidrotu, kur 1991.gada janvāra barikāžu laikā uzturējās tā laika Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs un kāpēc jorpojām ir tik liela faktu nesakritība. Kā arī – kāpēc nav neviena Latvijas Republikas Augstākās padomes vai citu valsts institūciju lēmuma, ka Lembergam barikāžu laikā būtu tikuši doti vairāki uzdevumi sakarā ar sarežģīto situāciju Latvijā?»


Pievienot komentāru

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.

Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas

Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas, informē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Čehijā slimnīcas šaušanas aizdomās turēto atrod mirušu

Čehijā atrasts miris vīrietis, kuru policija tur aizdomās par sešu cilvēku nogalināšanu slimnīcā Ostravas pilsētā, vēsta Čehijas Radio.

Video: Lietuvā izlaidīs pasaulē pirmo digitālo monētu kolekcionāriem

Lietuvā, kuras finanšu nozare cenšas pie piesaistīt ārvalstu investorus finanšu tehnoloģiju pakalpojumu jomā, centrālā banka paziņojusi par pasaulē pirmās digitālās kolekcionāru monētas veidošanu.

Tiesa patur apcietinājumā arī Rīgas Centrāltirgus cigarešu lietā apcietināto Unguru

Rīgas apgabaltiesa nolēma nemainīt pirmās instances lēmumu, ar kuru drošības līdzeklis apcietinājums piemērots RCT cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā iesaistītajam uzņēmējam, apsargam Kasparam Unguram.

Lembergs aptur savu darbību Ventspils brīvostas valdē

ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs nolēmis apturēt savu darbību Ventspils brīvostas valdē.

Čehijā šaušana slimnīcā. Uzbrucējs aizbēg

Čehijā seši cilvēki nogalināti, kad otrdien kādā slimnīcā bruņots vīrietis atklājis uguni uz cilvēkiem uzgaidāmajā telpā, tā paziņojis Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs.

Bezdarba līmenis Latvijā novembra beigās pieaudzis līdz 5,8%

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Lembergs izvairās no konkrēta «jā» vai «nē» par atkāpšanos no Ventspils brīvostas valdes ASV noteikto sankciju dēļ

Par savas darbības apturēšanu kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājam smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs nesaka ne «jā», ne «nē», izriet no viņa paustā otrdienas, 10.decembra, preses konferencē.

Igaunijā pēc skandāla zemkopībā jauns lauku lietu ministrs

Igaunijā pēc skandāla zemkopības pārvaldībā, kas noslēdzās ar nozares ministra atlaišanu, ir izraudzīts jauns lauku lietu ministrs, kuru otrdien amatā apstiprinājusi Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

ANO rezolūcijā nosoda Krievijas īstenoto Krimas okupāciju

ANO Ģenerālā asambleja pieņēmusi rezolūciju, kur nosodīta Krievijas īstenotā Krimas pussalas un Sevastopoles pilsētas okupācija un valsts mudināta nekavējoties izvest tās bruņotos spēkus.

Akciju cenas krītas, sākoties svarīgu notikumu nedēļai

ASV un Eiropas biržās akciju cenas kritušās, sākoties nedēļai, kas ir svarīga cerībām uz ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanos un kurā notiks Lielbritānijas parlamenta vēlēšanas.

Zelenskis ar Putinu vienojas par pamieru Ukrainā līdz gada beigām

Ukrainas un Krievijas prezidentu tikšanās reizē Parīzē panākta Donbasa karā iesaistīto valstu vienošanās par pamiera īstenošanu un gūstekņu apmaiņu.

Pie robežas aiztur divus cigarešu kontrabandistus

Krāslavas novadā Valsts robežsardzes amatpersonas aizturējušas divus Latvijas pilsoņus, kuri personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās nodarbojās ar akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu.

Linkaits: Ventspils brīvostas darbību nekavējoties jānodala no ASV sankciju sarakstā minēto personu ietekmes

Ventspils brīvostas darbību nekavējoties jānodala no ASV sankciju sarakstā minēto personu un uzņēmumu ietekmes, intervijā Latvijas Radio norāda satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

VNĪ un būvnieki izlīgst Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas tiesvedībās

Valsts nekustamie īpašumi un pilnsabiedrība RERE Būve 1 vienojušās par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas lietā.

ASV iekļauj Lembergu «melnajā sarakstā»

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs pirmdien, 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret pienākumiem atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Baltkrievija no Maskavas vēlas 63 miljonus eiro par nekvalitatīvu naftu

Baltkrievija vēlas no Krievijas saņemt kompensāciju par nekvalitatīvas naftas piegādēm 63 miljonu eiro apmērā, tā pēc abu valstu premjerministru sarunām pavēstījis Baltkrievijas vēstnieks Krievijā.

Kārtības policijas priekšnieka pienākumus uz laiku uzticēs Krapsim

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs no otrdienas, 10.decembra, būs Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Kultūras ministrija no Rīgas domes grib pārņemt remonta gaidās esošo LNOB ēku

LNOB valde lūgusi domei īpašumu bez atlīdzības nodot valsts pārziņā, vienlaikus aicinot to ieguldīt LNOB pamatkapitālā.

Krievija pēc sporta sacensību aizlieguma vērsīsies tiesā

Krievija, kura saņēmusi aizliegumu četrus gadus piedalīties augstākā līmeņa starptautiskās sporta sacensības par manipulācijām ar dopingu, pārsūdzēs lēmumu Sporta šķīrējtiesā, tā norādījusi Krievijas Domes deputāte Svetlana Žurova.

Aizdomās par dienesta viltojumu personu grupā aizturētas trīs personas

Iekšējās drošības birojs aizturējis divas bijušās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas un vienu privātpersonu aizdomās par dienesta viltojuma izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Elektrības vidējā cena Baltijas valstīs samazinājās par 10%

Biržā Nord Pool elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā samazinājās par 10% – līdz 41,73 eiro par megavatstundu.

Latvijas mājsaimniecību izdevumi pārtikai pērn lielāki nekā ES vidēji

Latvijas mājsaimniecības pārtikas un bezalkoholisko dzērienu iegādei pērn tērējušas 17,8% no kopējiem izdevumiem, kas ir augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā vidēji.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!