bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 18.02.2020 | Vārda dienas: Kintija, Kora
LatviaLatvija

Viedoklis: ZZS apzināti aklā ticība sankcionētajam Lembergam var likt tai zaudēt prāvas summas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Aivars Lembergs, ASV sankcijas, ZZS, Zaļo un zemnieku savienība, Latvijai un Ventspilij, KNAB, partiju finansējums, Dana Reizniece-Ozola, Māris Kučinskis, Edgars Tavars, Latvijas Zemnieku savienība, LZS, Edgars Tavars, Armands Krauze

No kreisās: Aivars Lembergs, Edgars Tavars un Armands Krauze

Apzināti akla ticība – tā var raksturot to, kā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) turas pie smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga un viņa partijas Latvijai un Ventspilij. Viņu uzticība ir tik nesalaužama, ka to nesatricinās pat draudi par valsts finansējuma atņemšanu partijai.

Sākot ar 2020.gadu, pieaudzis valsts finansējums politiskajām partijām. Paredzams, ka ZZS kasē šogad varētu ieripot diezgan prāvs kumoss – 489 163 eiro.

Tomēr jāatzīmē, ka pēc tam, kad ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam un trim ar viņu saistītām organizācijām – Ventspils Attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai –, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka vērtēt, vai saistība ar sankcionēto Lembergu nav iemesls, lai pārtrauktu valsts finansējuma piešķiršanu ZZS un tajā ietilpstošajai Latvijai un Ventspilij.

BNN saņēma atbildi no KNAB, ka lēmumu par finansējuma piešķiršanu abiem politiskajiem spēkiem, visticamāk, pieņems 15.janvārī. Šis datums arī ir termiņš, līdz kuram partijām Latvijā jāizmaksā daļa no valsts finansējuma. Otra daļa jāizmaksā līdz 15.jūlijam.

Nedrīkst piemirst, ka ZZS gadiem ilgi Lembergu sauca par savu Ministru prezidenta amata kandidātu un, atrodoties valdībā, labprāt klausījās viņa viedoklī. Pēc partijas izgāšanās 13.Saeimas vēlēšanās un neiekļūšanas Krišjāņa Kariņa valdības sastāvā neveiksmēs tika vainota nevis pašu neizdarība, bet gan Lemberga aktīva neiesaistīšana priekšvēlēšanu kampaņā. Tieši pēdējās Saeimas vēlēšanas bija tās, kurās ZZS atmeta «Lembergs – mūsu premjerministra kandidāts» teātri un virzīja Māri Kučinski uz otro Ministru prezidenta termiņu.

Aizvadītajā nedēļā ZZS tikās ar Lembergu, taču nevienam neienāca prātā ieminēties, ko ASV uzliktās sankcijas Lembergam nozīmē partijas nākotnei un vai tas nebūtu iemesls padomāt par to, vai nevajadzētu katram iet savu ceļu? Kā 8.janvāra preses konferencē norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars – šo jautājumu pārrunās tikai, ja kāds no partiju apvienības par to vēlēsies runāt.

Publiskie izteikumi liek šaubīties, vai kāds no ZZS ārkārtīgi kāro ASV sankciju dēļ reālistiski paskatīties uz Lembergu.

Paša Lemberga partijā Latvijai un Ventspilij izaudzinātā Dana Reizniece-Ozola drīz vien pēc sankciju piešķiršanas aicināja no pienākumiem atstādināto Ventspils mēru pamest politiku «uzreiz un pavisam» un «aiziet ar pašcieņu, nevis agonēt, politiskās agonijas šausmās līdzi velkot tik daudzus».

«Šīs ir tās krustceles, kur Latvijas Zemnieku savienībai (LZS) jāiet pa labi – visiem redzamā, citā virzienā – jau bez Aivara Lemberga,» pēc sankciju piešķiršanas paziņoja Reizniece-Ozola. Taču šķiet, ka LZS un ZZS ir izdarījušas savu izvēli – turēties pie grimstošā Lemberga, skandinot veco dziesmu, ka ne jau viņi ir tiesneši un ne jau viņiem lemt par kāda atbildību likuma priekšā. Atliek vien gaidīt, kad kāds no ZZS «lielajiem vīriem» nosauks bijušo finanšu ministri par apjukušu sievieti, kas nesaprot, ko pati runā.

Saprotams, ka ASV sankcijas rada bezprecedenta situāciju arī jautājumā par partiju finansējumu. Tomēr jāņem vērā OFAC paziņojumā teiktais – Lembergs ir atbildīgs, līdzdarbojies un ir tieši vai netieši iesaistīts korupcijā, tajā skaitā valsts līdzekļu šķērdēšanā un korupcijā, kas saistīta ar valsts līgumiem.

Līdz ar to jāvaicā, kāds ir pamats no valsts budžeta atbalstīt partiju, ar kuru saistītas personas brīžiem strādā pretēji valsts interesēm un publiskos līdzekļus izmanto privāta labuma gūšanai?

OFAC paziņojumā skaidri teikts, ka Lembergs izmantojis politiskās partijas un politiķus, lai gūtu personīgo labumu un ietekmētu procesus valstī. ZZS neatlaidīgā turēšanās pie Lemberga skaidri parāda, ka šī ietekme nekur nav zudusi.

KNAB rokās pašlaik ir instruments, lai, balstoties uz OFAC ziņojumu, beidzot varētu pielikt punktu šai ietekmei, kas kropļojusi Latvijas seju kopš deviņdesmitajiem.


Pievienot komentāru

Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

JV: Valstiski domājošām partijām jāapvieno spēki uz Rīgas pašvaldības vēlēšanām

Partijas Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, komentējot gaidāmās vēlēšanas, skaidro, ka Saeima lēmumu par Rīgas domes atlaišanu ir pieņēmusi, norādot, ka laiks līdz vēlēšanām būs ļoti īss.

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Gumijas stiepšana. Lemberga tiesas sēdēm 11 gadu «jubileja»

Gumijas stiepšana ir process, kas it kā notiek, taču nevienam labumu nedod, izņemot pašu staipītāju. Ar šādu alegorisku apzīmējumu varētu raksturot Aivara Lemberga tiesas sēdes, kas norit jau 11 gadus.  

Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu.

Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļautai «pelēkajā sarakstā»

Kā uzsvēra Purgaile, «Latvija ir pelnījusi  tur  «pelēkajā sarakstā» nebūt.» Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!