Vienkāršo Latvijas un Krievijas pierobežas iedzīvotāju savstarpējo braucienu kārtību

Valdība otrdien, 9.maijā, apstiprināja grozījumus Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par Latvijas un Krievijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, nosakot vairākas izmaiņas, kas atvieglos pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo pārvietošanos.

2010.gada 20.decembra Vienošanā grozīti kopumā četri panti. Viens no grozījumiem paredz, ka, šķērsojot Latvijas-Krievijas valsts robežu vietējās pierobežas satiksmes ietvaros, pierobežas iedzīvotāju satiksmes atļaujās un derīgos ceļošanas dokumentos spiedogu par robežas šķērsošanu atzīmes netiks veiktas.

Tāpat pierobežas teritoriju iedzīvotāji, kuriem ir vietējās pierobežas satiksmes atļaujas, var uzturēties otras puses valsts pierobežas teritorijā šādas atļaujas derīguma termiņa laikā bez uzturēšanās laika ierobežojuma, kamēr iepriekš tika noteikts, ka persona otras puses valsts pierobežas teritorijā var uzturēties šādas atļaujas derīguma termiņa laikā.

Savukārt katras nepārtrauktas uzturēšanās ilgums otras puses valsts pierobežas teritorijā vietējās pierobežas satiksmes atļaujas derīguma termiņa laikā nedrīkst pārsniegt 90 dienas, paredz Vienošanās 5.panta piektā daļa. Iepriekš šis pants paredzēja, ka 180 dienu laikā kopējais uzturēšanās ilgums otras puses valsts pierobežas teritorijā nedrīkst pārsniegt 90 dienas.

Grozījumi arī paredz, ka turpmāk, lai iegūtu vietējās pierobežas satiksmes atļauju, nebūs nepieciešams iesniegt medicīniskās apdrošināšanas polisi.

Noteikumu projektā minēts, ka grozījumi veikti, jo abas puses paudušas vēlmi veicināt savstarpējos sociālos un ekonomiskos kontaktus un ir ieinteresētas uz turpmāku pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Ref:224.000.103.1014

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas