Vienošanās par Vienotības un RP «ceļa kartes» principiem gaidāma martā

Zanda Kalniņa-Lukaševica

Par Vienotības un Reformu partijas (RP) tuvināšanās «ceļas kartes» galvenajiem principiem varētu vienoties martā, sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica. Pēc tam gan turpināsies sadarbības nianšu apspriešana.

Saistībā ar «ceļas kartes» veidošanu 12.februārī notika abu politisko spēku pārstāvju tikšanās, kurā piedalījās RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, viņa vietniece Sandra Sondore-Kukule un Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Kalniņa-Lukaševica pastāstīja, ka abu partiju pārstāvju tikšanās laikā pārrunāta virkne jautājumu. Pēc tikšanās tiek veikti «mājasdarbi» saistībā ar sadarbības pamatu noteikšanu, tajā skaitā par viena saraksta veidošanas kritērijiem 12.Saeimas vēlēšanās. Tāpat tiek spriests par kopsaucējiem programmas un principu jautājumos.

Vaicāta par abu partiju atšķirīgo skatījumu jautājumā par to, vai RP biedriem ir jāiestājas Vienotībā, lai kopīgi startētu Saeimas vēlēšanās no saraksta Vienotība, RP frakcijas priekšsēdētāja norādīja, ka no Vienotības šajā jautājumā tiek saņemti dažādi signāli. Nav pamata prasīt, lai RP biedri jau rīt iestātos Vienotībā, taču rast kādu risinājumu attiecībā uz šiem jautājumiem varētu līdz vasarai, norādīja politiķe.

RP valde sarunām ar Vienotību deleģējusi Demiteru un kā viņa palīgus arī Sondori-Kukuli un partijas valdes locekli, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Kā ziņots, Vienotības līdere Solvita Āboltiņa un Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Partijas Vienotība un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Parlamenta vēlēšanās kandidēšana plānota no Vienotības saraksta.

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību vēl 11.Saeimas darbības laikā – tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, iepriekš skaidroja Āboltiņa.

102.000.102.6629

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas