Vienošanās par Ukrainas labības eksporta atbloķēšanu varētu panākt iespējamu pamieru

Vienošanās starp Maskavu un Kijivu par Ukrainas labības eksporta atbloķēšanu varētu panākt iespējamu pamieru piecus mēnešus ilgušajā konfliktā, sacīja bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders (Gerhard Schröder), kurš ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugs, ziņo Reuters.

Otrdien, 2.augustā, pie Turcijas krastiem droši noenkurojās pirmais graudus vedošais kuģis, kas kara laikā izbrauca no Ukrainas ostām, un Ankara sagaida, ka katru dienu no Ukrainas izbrauks aptuveni viens graudu kuģis, kamēr būs spēkā eksporta nolīgums.

Reuters informē, ka Šrēders intervijā nedēļas izdevumam Stern un raidorganizācijai RTL/ntv sacīja, ka Kremlis sarunu ceļā vēloties panākt risinājumu, piebilstot, ka iepriekšējā nedēļā Maskavā tikās ar Putinu.

Bijušais Vācijas kanclers uzskata, ka Pirmais panākums  esot vienošanās par graudiem, iespējams, to lēnām varētu paplašināt līdz pamieram.

Šrēders arī sacīja, ka risinājumus tādām būtiskām problēmām kā Krima varētu rast tikai laika gaitā, kas varētu būt tikai nākamajā paaudzē, kā arī to, ka alternatīva Ukrainas dalībai NATO varētu būt bruņota neitralitāte, līdzīgi kā Austrijai. Tomēr Ukrainas austrumu daļas Donbasa reģiona nākotne, kur notiek sīvas kaujas, esot sarežģītāka.

Pēc Šrēdera domām, būtu jāatrod risinājums, kas balstīts uz Šveices kantonu modeli, piebilstot, ka būs jāskatās, vai Putins pamiera gadījumā atgriezīsies pie pirmskara «kontaktlīnijas».

Tikmēr Krievija ir apsūdzējusi ASV, ka tās ir tieši iesaistītas Ukrainas konfliktā, nevis tikai piegādā ieročus Kijivai.

Krievija paziņoja, ka tā reaģē uz Ukrainas militārās izlūkošanas dienesta vadītāja vietnieka Vadima Skibicka (Vadym Skibitsky) komentāriem par to, kā Kijiva izmantoja ASV ražotas un piegādātas augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas (HIMARS) palaišanas iekārtas, pamatojoties uz, viņaprāt, lieliskiem satelītattēliem un informāciju reālajā laikā.

Reuters ziņo, ka Skibitskis britu laikrakstam Telegraph sacīja, ka pirms triecieniem notika konsultācijas starp ASV un Ukrainas izlūkdienestu amatpersonām, bet ASV amatpersonas nesniedza tiešu informāciju par mērķiem.

Lasiet arī: Kopš kara sākuma izbrauc pirmais Ukrainas graudu kuģis no Odesas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas