Viens no pasaules transporta un loģistikas līderiem izrāda interesi par Latvijas ostām

Latvija redz sevi kā nopietnu partneri sadarbībai ar vienu no pasaules vadošajām kompānijām transporta un loģistikas jomā DP World, lai piedāvātu Latvijas ostas kā Ziemeļu vārtus Northern Gateway izejai uz Skandināvijas valstu un Krievijas tirgiem, informē Satiksmes ministrija (SM).

Kā norāda Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, jau šī gada februāri, zemkopības ministra Jāņa Dūklava vadībā notika vizīte Dubajā, kuras ietvaros notika tikšanās ar DP World galveno viceprezidentu Džamalu Madžidu bin Tanija  (Jamal Majid Bin Thaniah). Tikšanās noritēja veiksmīgi un jau drīzumā paredzēta Dubaijas uzņēmuma pārstāvju iepazīšanās vizīte Latvijā, kuras ietvaros ārvalstu viesi klātienē tiktu iepazīstināti ar Latvijas ostu infrastruktūru un potenciālajām attīstības iespējām.

Valsts sekretārs Ozoliņš komentē: «Mēs jau ilgāku laiku aktīvi strādājam pie tranzīta sektora kravu dažādošanas un pašlaik, kad kritumu piedzīvo Krievijas virziens mums ir vēl aktīvāk jāuzrunā citi potenciālie sadarbības partneri. DP World ir milzīgs uzņēmums, kuram ir vairāk kā 65 ostu termināļi sešos dažādos kontinentos, tomēr viņiem ir interese attīstīt savu darbību arī Ziemeļeiropas reģionā. Sadarbība ar DP World mums ļautu stiprināt Transeirāzijas piegāžu ķēdes un Latvijai piesaistīt kravas no Ķīnas un visa Tālo Austrumu reģiona.»

«DP World visspēcīgākās pozīcijas ir tieši konteinerkravu segmentā, kas nozīmē, ka tās ir kravas ar augstu pievienoto vērtību. Konteinerkravas, salīdzinājuma ar naftas produktiem vai oglēm rada mazāku risku apkārtējai videi un tas ir vēl viens iemesls kāpēc šādu kravu piesaistīšana ir mūsu prioritāte,» uzsver SM valsts sekretārs, piebilstot, ka Latvija šobrīd aktivizē sadarbību ar Vācijas, Ķīnas, Krievijas un Kazahstānas vadošajiem transporta un loģistikas uzņēmumiem, lai kā Ziemeļu distribūcijas mezgls iekļautos Eiropas-Āzijas kravu plūsmu koridoros.

Jau šīs nedēļas beigās Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vadībā notiks plaša Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE). Lai Latvijas uzņēmējiem sniegtu papildu iespējas ekonomiskās sadarbības paplašināšanai un attīstībai, plānots, ka ekonomikas ministrs Ašeradens ar AAE ekonomikas ministru Sultan bin Saeed Al Mansouri parakstīs Latvijas Republikas valdības un AAE valdības ekonomiskās sadarbības līgumu. Šīs vizītes ietvaros paredzēts arī turpināt dialogu ar DP World visaugstākajā līmenī, jo Latvijas pārstāvjiem ieplānotas tikšanās ar DP World vadītāju Sultan Ahmed bin Sulayem.

Ref: 102.000.102.12628

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas