Viesnīcu, kafejnīcu personāla meklējumi Igaunijā sola cerīgu vasaru

Igaunijas naktsmītņu un ēdināšanas uzņēmumi centīsies piesaistīt ap 1 250 papildu darbiniekus nākamai vasaras sezonai, vēsta igauņu mediji, ieskicējot cerības, ko uzņēmēji jau šobrīd liek uz viesmīlības nozares atgūšanos no epidemioloģisko ierobežojumu sloga.

Kā vēsta raidorganizācija ERR un ziņu portāls Ärileht, valstī šīs nozares sevišķi skāruši kovida epidemioloģieskie ierobežojumi. Daudzi uzņēmumi ir atlaiduši darbiniekus.

Patlaban Igaunijas vakanču portālā CV Keskus ir vairāk nekā 700 darba piedāvājumu viesmīlības nozarē, Ärileht atklājis vakanču portāla mārketinga daļas vadītājs Henrijs Auvērts (Henry Auväärt). Viņš vērtējis, ka tas ir neparasti, jo ziemas laikā izsludināto brīvo darba vietu skaits parasti ir mazāks.

Lasiet arī: Koalīcija vienojas par atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem pieaugušo energoresursu cenu kompensēšanai

«Daudzi darba devēji, iespējams, apzināti ir sākuši piesaistīt darbiniekus agrāk, lai apsteigtu konkurentu vakances. Pieaugot sezonālai nodarbinātībai 2022.gadā, mēs šajā nozarē sagaidām rekordlielu vakanču skaitu,» tā darba sludinājumu portāla pārstāvis.

Igaunijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Kīlu Maidla (Killu Maidla) savukārt prognozējusi, ka šogad naktsmītņu uzņēmumos būs papildus jāpieņem darbā vismaz no 1 000 līdz 1 500 darbinieku un tikpat daudz strādājošo ēdināšanas nozarē. Maidla arī lēsusi, ka esot maz ticams, ka šādu cilvēku skaitu izdosies atrast, kas var izraisīt spiedienu uz algu apmēru, vēsta ERR un Ärileht.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas