Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Ja iepriekšējā Saeima šķiroties atstājusi kādas «dzeguzes olas», piemēram, likumdošanā, šī Saeima pie tā nav vainīga, uzsvēra Vīķe-Freiberga.

Savukārt jautāta, vai budžeta pieņemšanas laikā Saeimas valdošā koalīcija ir pieļāvusi kādu kļūdu, un tādēļ budžets būtu atgriežams atkārtotai izskatīšanai, viņa uzsvēra, ka visām valsts iestādēm ir jāplāno savs darbs, tām ir jāturpina savi uzdevumi, jāmaksā algas saviem darbiniekiem.

«Viss tas pats, kas notiek ASV – kad bloķējas valdības [darbs], tam ir smagas sekas. Mēs kā maza valsts tādus jokus nevaram atļauties. Absolūti nē,» teica bijusī Valsts prezidente.

Jau ziņots, ka Centrālā vēlēšanu komisija novembrī nolēma parakstu vākšanai reģistrēt biedrības Varu Latvijas tautai un Centra partijas iniciatīvas par Saeimas atsaukšanu. Par šo iniciatīvu portālā Latvija.lv patlaban parakstījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020.gada 14.novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits – 154 865 – tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek referendumam.

Lasiet arī: Vīķe-Freiberga mūsdienu populismu salīdzina ar viduslaikiem

Savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība nākamnedēļ, 28.novembrī, nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.

Saistītie raksti

11 KOMENTĀRI

  • Ja tā ir dzeguzes ola, pēc tava ieskata, tad to ir iedējusi ne jau eksprezidente, bet vēlētāji, kuri izv ēlējās tieši šādu saeimas sastāvu. Neviens viņu vietā biļetenus vēlēšanu urnās nemeta.Ja kādu vainot, tad tikai šo “‘gudro”” tautu.

 1. Ja ZZS nebūtu opozīcijā,tad Keris un pārējie dakterīšu rupori tādu jampadraci netaisītu!Man,skatoties un klausoties jau vairākas nedēļas vienu un to pašu ,paliek nelabi.Latvijas iedzīvotāji,attopaties,jo nekas nevar mainīties īsā laika sprīdī!Kur,jūs bļāvēji,bijāt visus šos gadus?Domāju,ka daudzi man piekritīs.Laikam būs nepatīkami atvērt kāda ārsta kabineta durvis!

 2. VVF jau ir pilnībā atrāvusies no tautas nodrošināta eksistence augstākajā līmenī, ko lai dara dakteri un skolotāji?
  Vienkāŗši apriebusies tā deputātu -jefiņu augstprātība un iedomībā! Saprašanas taču pilnīgi nekādas, palielināt finansējumu tikai savējiem, prezidentam u.c.

 3. Es šoreiz pilnīgi un galīgi piekrītu Vairai Vīķei Freiberga ir,tam daudz iemeslu un vispār,Vai tad Saeimas deputāti kaut ko lemj pēc būtības…iedod tādu budžetu un viss.

  • Nav ko attaisnot, bet ja pieļaista kļūda, tad šī kļūda ir jāizlabo,tā taču ir aksioma.Nekļūdās tiki tas , kurš neko nedara,tas taču vecs sakāmvārds. Vienkārši jāpieņem jauns likums, kurš anulēs kļūdu.Un viss!

 4. Ka tikai “likumu par mediķu algām”neveicināja pieņemt tie paši bļāvēji? Kā gan lai dabū “grožus”atpakaļ? Iedomājieties ,kādi bļāvieni būtu pret tiem ,kuri nebalsotu par likumu ,kaut gan tas būtu bijis pareizi,kamēr budžets neatļauj.Bļautu ,ja nebalsotu ,bļauj ,ja balso .TO jau dažs labs izrēķināja ,kamēr galmā bija jukas .

 5. Ir jau pietiekami citu “olu” ,ne tikai likumdošanā ,ne tikai “par mediķu algām” ,olu groziem un groziem …un pie visa vainīga tikai jaunā Saeima?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas