Vilcienu pasažieru skaitam 47% pieaugums

AS Pasažieru vilciens pārvadāto vilcienu pasažieru skaits šā gada 1.ceturksnī ir sasniedzis 2,8 miljonus pasažieru, kas ir par 47% vairāk nekā šajā periodā pērn, liecina uzņēmuma nerevidētais saīsinātais finanšu pārskats par trīs mēnešu periodu, kas beidzas 2022.gada 31.martā. Ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem sasniedza 3,3 miljonus eiro. Tas ir par vienu miljonu eiro jeb 50,4% vairāk nekā 2021.gada 1.ceturksnī.

«Lai gan šī gada pirmajā ceturksnī turpinājās Covid-19 pandēmijas radītā ārkārtējā situācija un bija noteikti sabiedriskā transporta piepildījuma ierobežojumi, vilcienu pasažieru skaits pamazām pieauga. Martā tas atpalika vien par 19% no pasažieru skaita šajā mēnesī 2019.gadā pirms pandēmijas. Attiecīgi arī būtiski palielinājās ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem. Laikā, kad inflācija un karš Ukrainā būtiski ietekmē piegādes ķēdes un materiālu izmaksas, cilvēku pieprasījums pēc Pasažieru vilciena pakalpojumiem ir īpaši nozīmīgs,» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Maksas pasažieru tirgus daļa šī gada pirmajā ceturksnī ir sasniegusi 40,22%, kas ir par 3,8 procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā 2021.gadā.

Vilcienu piepildījums 2022.gada pirmajos trīs mēnešos ir sasniedzis 36,33%. Tas ir par 11,1 procentpunktu vairāk nekā šajā periodā pērn.

Vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti saskaņā ar vilcienu kustības grafiku, 2022.gada trīs mēnešos ir bijusi 99,21%. Tas ir par 0,2 procentpunktiem precīzāk nekā 2021.gada pirmajā ceturksnī.

Cilvēki arvien biežāk vilciena biļeti izvēlas iegādāties elektroniski tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē, novērtējot iespēju šādi pirkt ne vien e-biļetes vienreizējiem braucieniem, bet arī abonementus un dienu biļetes. 2022.gada pirmajā ceturksnī jau 40,26% biļešu tika iegādātas elektroniski. Tas ir par 9,69 procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā pērn.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas