Vilks: kontrabandas apkarošanā trūkst rezultātu

 

Finanšu ministrs Andris Vilks

Kontrabandas apkarošanā, ko veicina Latvijas tiesībsargi, trūkst labu rezultātu, uzskata finanšu ministrs Andris Vilks, piebilstot, ka ēnu ekonomikā un akcīzes nodokļu ieņēmumos situācija ir vai nu tāda pati, vai pasliktinās.

«Vajadzīgs rezultāts, un tad varēsim teikt, ka šīs VID struktūrvienības savu darbu tiešām uzlabo,» intervijā laikrakstam Diena teic Vilks.

Viņaprāt rezultātiem ir jābūt redzamākiem, tā kā šobrīd tos ir grūti izskaidrot. Ministrs gan atzīst, ka tā nav tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) problēma. «Pašlaik arī konfiscējam gana lielu apjomu nelegālo preču, bet apsūdzēto personu skaits ar krimināllietām un reāliem sodiem gandrīz nav. Ķeram kaut kādus izpildītājus un preces, kas nav domātas vietējam tirgum, bet citām valstīm, kas arī ir labi, bet nav reālu rezultātu. Cilvēki jau grib redzēt apsūdzētos un shēmu, grupējumu izjaukšanu. Tā mums nav,» atzīst Vilks.

Viņš norāda, ka līdz šim nav bijusi iespēja redzēt shēmu likvidāciju, tā vietā tiek izķerti «mazie izpildītāji».

Efektīvākai cīņai ar kontrabandu, ministrs ierosina piesaistīt somu muitniekus, kuri stāvētu posteņos uz robežas. «Viņiem ir citi standarti, cits atalgojums, ar viņiem nav iespējams iesaistīties koruptīvās shēmās,» atzīmējis Vilks. Lai arī viņš atzīst, ka Latvija šādus muitniekus nevar atļauties, politiķis cer uz Somijas atbalstu.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas