bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 22.09.2019 | Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris

Vilks: par spīti paaugstinātajam PVN, tirgotājiem apgrozījums pieaugs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV

Andris Vilks

Pievienotā vērtības nodokļa celšana līdz 22% tirgotājiem samazinās apgrozījumu, lai arī finanšu ministrs Andris Vilks apgalvo, ka nākamgad tirgotājiem apgrozījums būs lielāks.

Veikalu tīkla Iki īpašnieka SIA Palink operatīvās darbības direktore Dace Zundure aģentūrai LETA stāstīja, ka PVN celšana līdz 22% nākamgad mazinās tirgotāju apgrozījumu. PVN paaugstināšana par 1% noteikti ietekmēs nozari, jo, piemēram, kad Igaunijā paaugstināja PVN no 18% uz 21%, apgrozījuma kritums bija spēcīgs, sacīja Zundure.

Tāpat SIA Palink pārstāve norādīja, ka, paaugstinoties cenām, paplašināsies pelēkais tirgus, jo, piemēram, ielu tirdzniecībā ir atvieglota licenču saņemšana, nodokļu maksājumi utt. Viņa ieteica veikt pasākumus, ar kuru palīdzību pircēju plūsmu virzītu, piemēram, uz lielveikaliem, kas godīgi maksā nodokļus.

Turpretī Vilks apgalvoja, ka šogad Ziemassvētku laikā tirdzniecības centros būs apgrozījuma pieaugums, jo cilvēkiem ir nauda. Paskatieties, kā bankās aug depozīti, kā aug mazumtirdzniecības apgrozījums. Decembrī apgrozījums tirgotājiem varētu būt par 4%-6% lielāks nekā pērn. Savukārt nākamgad tirdzniecības centriem apgrozījums būs lielāks, nekā tagad iedomājamies. Tas pats attiecas arī uz veikalu ķēdēm, sacīja ministrs.

Vilks šos pieņēmumus pamatoja ar faktu, ka iedzīvotājiem ienākumi nesamazinās, kā arī pieaug gan nodarbinātība, gan ekonomiskā aktivitāte. Tēriņi būs lielāki, tāpēc arī būs lielāks apgrozījums, uzsvēra Vilks.

Advokātu biroja BDO Zelmenis&Liberte zvērināts advokāts Jānis Zelmenis tirgotājiem ieteica līdz šī gada beigām veikt mārketinga kampaņu ar devīzi – līdz 31.decembrim pērc par 21%. Uz ko Zundure norādīja, ka cilvēkiem nav naudas uzkrājumu, turklāt nav daudz produktu, ko patērētāji varētu uzkrāt. Varbūt veļas pulveri, griķus utt., bet gaļu, maizi un olas neuzkrās, uzsvēra Zundure.

Vaicāts, vai valdība 2012.gada budžeta veidošanā neatgriezīsimies pie PVN celšanas, Vilks sacīja, ka tas netiks darīts. Šogad nebija daudz iespēju necelt PVN, bet 2012.gadā to nedarīsim, teica ministrs un norādīja, ka 2012.gadā varētu celt nodokļus, ka iegrožo patēriņu.

Tāpat tirgotāji mudināja ministru piemērot samazināto PVN likmi pārtikas precēm. Vilks stāstīja, ka ir savulaik par šo jautājumu diskutējis ar bijušo premjeru Ivaru Godmani (LPP/LC), kurš bija uzklausījis dažādus priekšlikumus no Eiropas Savienības valstīm, kas norādīja šo mehānismu neieviest. Tāpat pastāv jautājums par to, kādiem produktiem to piemērot. Ja to gribētu ieviest, būtu jārada nomenklatūra, kas nosaka konkrētu maizi, gaļu utt., lai izvairītos no improvizācijas. Tāpat ir jāzina, cik izmaksās šo preču administrēšana, lai tiešām varētu garantēt, ka cenas sešu mēnešu laikā atkal neaugs, sacīja Vilks.

AS Rīgas dzirnavnieks ģenerāldirektors Sandis Jansons norādīja, ka administrēt šo nodokli nebūšot grūti, savukārt Zundure uzsvēra, ka jau tagad tirdzniecībā ir preces ar atšķirīgām nodokļu likmēm, līdz ar to izmaiņas šajā grupā netraucētu. Vienīgi atliek izvērtēt preču kategorijas, kas palīdzētu tieši Latvijas ražotājiem, audzētājiem utt., tā Zundure.

Vilks pieļāva, ka samazinātā PVN ieviešana pārtikai ir diskusijas vērts jautājums, tomēr tehniski to nav iespējams sagatavot uz nākamo gadu. Viņš uzsvēra, ka samazinātā PVN ieviešanas gadījumā būtu jāpanāk vienošanās par produktiem, kam to piemērot, kā arī uzsvēra, ka šiem produktiem jābūt saistītiem ar vietējo ražojumu.

Zelmenis norādīja, ka samazinātais PVN pārtikai nedos cerēto labumu, jo tirgotāji tik un tā atradīs veidu, kā cenas atkal pacelt. Savukārt Zundure stāstīja, ka cenas regulē tirgus un izmaiņām nevajadzētu būt būtiskām. Katrā ziņā pēdējie divi gadi tirgotājus ir ļoti izmācījuši, tā SIA Palink pārstāve.


Pievienot komentāru

Bildēs: Pasaule vienojas klimata aizsardzībai

Piektdien daudzviet pasaulē ar sevišķi lielu aktivitāti norisinās iknedēļas protesta akcija Piektdiena nākotnei. ko aizsākuši skolēni, lai panāktu, ka valstu valdības un ietekmīgu uzņēmumu vadītāji sāk iestāties pret siltumnīcefekta gāzu izplūdēm.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->