Vilks piedāvā «izlikt» Grieķiju no eirozonas

Nevajadzētu lolot ilūzijas, ka Grieķijai tomēr sanāks atrisināt savas problēmas, atrodoties eirozonā, intervijā Latvijas Radio teicis finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņaprāt, ir steidzami jāatrod veids, kā pēc iespējas ātrāk likt Grieķijai izstāties no eirozonas. Viņš skaidroja, ka Grieķijas ekonomika ir ļoti vāja, bet cilvēku mentalitāte neļauj īstenot tādus pasākumus kā Ziemeļeiropā.

Vilks norāda, ka šīs Eiropas valsts ekonomika ir stagnējusi piecus gadus, un situāciju nevar labot savādāk, kā vien Grieķijai pametot eirozonu. Viņaprāt, šī valsts velk uz leju kopējo ekonomisko situāciju Eiropā, un tā tas vairs nevar turpināties.

Finanšu ministrs uzsver, ka Latvija varētu palīdzēt Grieķijai šajā izstāšanās procesā, jo mūsu valstij ir pieredze pārejā no PSRS rubļa uz Latvijas rubli un latu.

Runājot par nodokļu parādu amnestiju, Vilks norādīja, ka šī nebūs regulāra programma, kas atkārtosies. Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien, 26.jūlijā, pieņēma šo programmu, kas paredz uzņēmumiem dzēst krīzes laikā par nodokļu nenomaksu piemērotās soda naudas. Šāda veida pretimnākšana nebūs regulārs pasākums un nākotnē, iespējams, ir jādomā par bargākiem sodiem par nodokļu maksājumu kavēšanu, vienlaikus, svarīgi izķert un sodīt tos uzņēmumus, kas šo amnestijas programmu izmantos negodprātīgi – teica Andris Vilks.

Ref: 104.000.103.2229

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. @AndrisVilks: 7 no rīta radio intervijā minēju, ka Grieķijai būtu jāatstāj Eirozona visas Eiropas interesēs. Tas nu ir sacēlis lielu troksni ārzemēs….

  2. @ArnisMalbergs: Bloombergs arī jau uzķēris un pārpublicējis @AndrisVilks komentārus par Grieķiju “Greece Should Quit Euro as Soon as Possible”

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas