bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars
LithuaniaLietuva

Viļņa un Airbnb vienojas par tūristu nodokļa iekasēšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Airbnb, Viļņa, nodoklis, tūrisms, nakšņošana, tūrisma nodoklis, izīrēšana,

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Populārā īstermiņa izīrēšanas platforma Airbnb, kas bieži kritizēta par regulācijas trūkumu, tomēr februāra vidū saņēmusi uzslavas, kad parakstījusi vienošanos ar Viļņas pilsētas pašvaldību. Tā paredz, ka Airbnb iekasēs Viļņas tūrisma nodokli un tad to pārskaitīs pašvaldībai. Paredzams, ka šis jauninājums vairāk kontrolēs izīrētājus Airbnb platformā.

Viļņas pašvaldības pārstāvji paredz, ka vienošanās samazinās birokrātijas procesu tūrisma organizācijām un izīrētājiem, jo Airbnb nodokli automātiski iekasēs no klientiem rezervācijas procesā. Līdz ar to Airbnb kļuvusi par pirmo platformu Baltijā, kura automātiski iekasēs tūrisma nodokli no pilsētas viesiem. Tiek pieļauts, ka Lietuvā ir ap 3 000 Airbnb  izīrētāju, no kuriem lielākā daļa atrodas Viļņā.

Tikmēr tiem, kuri izīrēšanai izmanto booking.com, aizvien nāksies pašiem iekasēt tūrisma nodokli. Nav arī plānu, lai to mainītu.

Par tūrismu Viļņā atbildīgā Inga Romanovskiene (Inga Romanovskienė) komentē, ka vienošanās iezīmē «zīmīgu uzlabojumu» tajā, kā pilsēta pārvalda tūrisma nodokļa iekasēšanu no tūristiem un viņu izmitinātājiem. Viņa arī pieļauj, ka šīs izmaiņas pilsētai piesaistīs vēl vairāk tūristu.

Tūrisma nodokli viena eiro apmērā par tūristu Viļņa ieviesa 2018.gadā. Pērn šādi pilsēta iekasēja 1,87 miljonus eiro, tajā skaitā arī 98 000 eiro no privātajiem izīrētājiem.

Cer uz pārmaiņām nozarē

Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidente Evalda Šiškauskiene (Evalda Šiškauskienė) iepriekš kritizējusi Airbnb, tomēr izmaiņas vērtējusi atzinīgi.

«Tas, ko Viļņa ir panākusi, pirms pāris gadiem šķita kas neiedomājams,» BNN komentē Šiškauskiene.

«Šāda veida vienošanās mums noteikti palīdzēs efektīvi cīnīties ar to, ka neieskaitīti tūristi Viļņā izmanto Airbnb pakalpojumus. Līdz šim Airbnb izmantotāji apgāja jebkādu statistiku,» tā Šiškauniene, kura uzskata, ka ar Airbnb starpniecību iekasētie nodokļi būs liels atvieglojums Viļņai.

Iepriekš Šiskauskiene aizrādījusi, ka viesnīcas un īstermiņa izīrētāji Lietuvā nav pietiekami kontrolēti, kas savukārt kropļo statistiku par tūristu skaitu valstī un liedz pārliecināties par to, ka tiek ievēroti visi drošības un sanitārie standarti. Viņa norādīja, ka daļa uzņēmēju darbojas vien daļēji likumīgi, nenomaksājot visas tūrisma jomā ierastās maksas un nodokļus.

Šiškauskiene cer, ka vienošanās uzlabos situāciju tūrisma nozarē un ļaus visai nozarei strādāt saskaņā ar likumiem.

Viņa arī izsaka cerību, ka Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija darīs savu darbu un pieskatīs izīrētājus, kas savukārt nodrošinās konkurenci starp izīrētājiem tiešsaistes platformās un viesnīcām.

Ieņēmumu dienests sola pievērsties īstermiņa izīrētājiem

Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija gan solījusi, ka Airbnb izmantotājiem būs pievērsta īpaša uzmanība. Tā plānots cīnīties ar «ēnu ekonomiku», kas sevišķi izplatīta tieši šajā rūpalā.

Nodokļu inspekcija solījusi pievērst uzmanību arī citiem virtuālās ekonomikas segmentiem – virtuālās naudas tirgošanai vai šajā vidē piedāvātiem pakalpojumiem.

Stingri noteikumi citviet

Tiesa, ne visas Eiropas pilsētas pret Airbnb ir tik pretimnākošas kā Viļņa.

Barselonas vecpilsētā 9,6% mājokļu ir izlikti Airbnb, tomēr pilsēta ir pārtraukusi izsniegt atļaujas tūristu izmitināšanai. Bez tām tūristu izmitināšana pilsētā ir nelegāla.

Pašvaldība skaidro, ka Airbnb platforma vedina uz «ēnu ekonomiku» un cilvēki, kuri dzīvo tuvumā Airbnb izīrētajiem īpašumi, bieži vien pauž neapmierinātību.

Ierobežojumus uzstādījušas arī tādas pilsētas kā Amsterdama, Londona, Berlīne un Parīze, piemēram, ierobežojot to dienu skaitu gadā, kurās var izīrēt privātīpašumu.


Pievienot komentāru

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!