bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 22.02.2020 | Vārda dienas: Adriāna, Adrians, Adrija, Ārija, Rigonda
LithuaniaLietuva

Viļņa un Airbnb vienojas par tūristu nodokļa iekasēšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Airbnb, Viļņa, nodoklis, tūrisms, nakšņošana, tūrisma nodoklis, izīrēšana,

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Populārā īstermiņa izīrēšanas platforma Airbnb, kas bieži kritizēta par regulācijas trūkumu, tomēr februāra vidū saņēmusi uzslavas, kad parakstījusi vienošanos ar Viļņas pilsētas pašvaldību. Tā paredz, ka Airbnb iekasēs Viļņas tūrisma nodokli un tad to pārskaitīs pašvaldībai. Paredzams, ka šis jauninājums vairāk kontrolēs izīrētājus Airbnb platformā.

Viļņas pašvaldības pārstāvji paredz, ka vienošanās samazinās birokrātijas procesu tūrisma organizācijām un izīrētājiem, jo Airbnb nodokli automātiski iekasēs no klientiem rezervācijas procesā. Līdz ar to Airbnb kļuvusi par pirmo platformu Baltijā, kura automātiski iekasēs tūrisma nodokli no pilsētas viesiem. Tiek pieļauts, ka Lietuvā ir ap 3 000 Airbnb  izīrētāju, no kuriem lielākā daļa atrodas Viļņā.

Tikmēr tiem, kuri izīrēšanai izmanto booking.com, aizvien nāksies pašiem iekasēt tūrisma nodokli. Nav arī plānu, lai to mainītu.

Par tūrismu Viļņā atbildīgā Inga Romanovskiene (Inga Romanovskienė) komentē, ka vienošanās iezīmē «zīmīgu uzlabojumu» tajā, kā pilsēta pārvalda tūrisma nodokļa iekasēšanu no tūristiem un viņu izmitinātājiem. Viņa arī pieļauj, ka šīs izmaiņas pilsētai piesaistīs vēl vairāk tūristu.

Tūrisma nodokli viena eiro apmērā par tūristu Viļņa ieviesa 2018.gadā. Pērn šādi pilsēta iekasēja 1,87 miljonus eiro, tajā skaitā arī 98 000 eiro no privātajiem izīrētājiem.

Cer uz pārmaiņām nozarē

Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidente Evalda Šiškauskiene (Evalda Šiškauskienė) iepriekš kritizējusi Airbnb, tomēr izmaiņas vērtējusi atzinīgi.

«Tas, ko Viļņa ir panākusi, pirms pāris gadiem šķita kas neiedomājams,» BNN komentē Šiškauskiene.

«Šāda veida vienošanās mums noteikti palīdzēs efektīvi cīnīties ar to, ka neieskaitīti tūristi Viļņā izmanto Airbnb pakalpojumus. Līdz šim Airbnb izmantotāji apgāja jebkādu statistiku,» tā Šiškauniene, kura uzskata, ka ar Airbnb starpniecību iekasētie nodokļi būs liels atvieglojums Viļņai.

Iepriekš Šiskauskiene aizrādījusi, ka viesnīcas un īstermiņa izīrētāji Lietuvā nav pietiekami kontrolēti, kas savukārt kropļo statistiku par tūristu skaitu valstī un liedz pārliecināties par to, ka tiek ievēroti visi drošības un sanitārie standarti. Viņa norādīja, ka daļa uzņēmēju darbojas vien daļēji likumīgi, nenomaksājot visas tūrisma jomā ierastās maksas un nodokļus.

Šiškauskiene cer, ka vienošanās uzlabos situāciju tūrisma nozarē un ļaus visai nozarei strādāt saskaņā ar likumiem.

Viņa arī izsaka cerību, ka Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija darīs savu darbu un pieskatīs izīrētājus, kas savukārt nodrošinās konkurenci starp izīrētājiem tiešsaistes platformās un viesnīcām.

Ieņēmumu dienests sola pievērsties īstermiņa izīrētājiem

Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija gan solījusi, ka Airbnb izmantotājiem būs pievērsta īpaša uzmanība. Tā plānots cīnīties ar «ēnu ekonomiku», kas sevišķi izplatīta tieši šajā rūpalā.

Nodokļu inspekcija solījusi pievērst uzmanību arī citiem virtuālās ekonomikas segmentiem – virtuālās naudas tirgošanai vai šajā vidē piedāvātiem pakalpojumiem.

Stingri noteikumi citviet

Tiesa, ne visas Eiropas pilsētas pret Airbnb ir tik pretimnākošas kā Viļņa.

Barselonas vecpilsētā 9,6% mājokļu ir izlikti Airbnb, tomēr pilsēta ir pārtraukusi izsniegt atļaujas tūristu izmitināšanai. Bez tām tūristu izmitināšana pilsētā ir nelegāla.

Pašvaldība skaidro, ka Airbnb platforma vedina uz «ēnu ekonomiku» un cilvēki, kuri dzīvo tuvumā Airbnb izīrētajiem īpašumi, bieži vien pauž neapmierinātību.

Ierobežojumus uzstādījušas arī tādas pilsētas kā Amsterdama, Londona, Berlīne un Parīze, piemēram, ierobežojot to dienu skaitu gadā, kurās var izīrēt privātīpašumu.


Pievienot komentāru

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!