Viļņā ierīko grāmatu saņemšanas skapjus, nodrošinot literatūru bez kontaktēšanās

Lietuvas galvaspilsētā bibliotēka ieviesusi jaunu pakalpojumu – 11 grāmatu apmaiņas skapjus, kuri izvietoti pa visu Viļņas teritoriju, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā paziņojumā presei skaidrojusi Viļņas Centrālā bibliotēka, jaunais pakalpojums darbojas tā, ka lasītāji viņus interesējošo grāmatu rezervē bibliotēkas tīmekļa vietnē un tad dodas izņemt grāmatu jebkurā diennakts laikā.

Lasiet arī: Meklēs risinājumus āra tirdziņu organizēšanai

«Ideja par grāmatu saņemšanas skapjiem radās karantīnas laikā, kad bibliotēkas bija slēgtas,» skaidroja Viļņas Centrālās bibliotēkas vadītāja Rima Gražiene (Rima Gražienė). «Tolaik mēs meklējām veidus, kā sazināties ar lasītājiem un izsniegt grāmatas drošā veidā bez kontaktēšanās klātienē,» tā Gražiene.

Jaunais pakalpojums ir pieejams visiem Viļņas Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu lasītājiem. Pēc grāmatu rezervēšanas tiešsaistē lasītājam tiek nosūtīta informācija, kad grāmata tiks ielikta kādā no skapjiem, kas novietoti ielas malā, un kods attiecīgo skapja durtiņu atvēršanai. Lasītājam grāmata ir jāizņem 72 stundu laikā no brīža, kad saņemts kods.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1543203/vilnius-library-builds-book-pickup-lockers-throughout-city-to-stay-contactless

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas