Viļņā jauc nost nacionālā stadiona krāsmatas, lai celtu jaunu par 40 milj. eiro

1980.gados Viļņā tika iesākta vērienīga nacionālā stadiona būve, kas netika pabeigta un turpmākajos gadu desmitos iematoja pilsētas «kauna traipa» statusu. Pēc ilgiem plānošanas darbiem ir sākta būves atlieku demontāža, lai 2025.gadā tā vietā slietos jauns Lietuvas nacionālais stadions, vēsta raidorganizācija LRT.

«Nepabeigtā stadiona grupas, kas Viļņā stāvējušas vairākas desmitgades un kļuvušas par sava veida nacionālu apkaunojumu, tiek jauktas nost,» tā par darbiem, kas sākti otrdien, 4.janvārī, sacījis Viļņas mēra vietnieks Valds Benkunsks (Valdas Benkunskas). «Šis ir jauna daudzu funkciju kompleksa celtniecības sākums.»

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuviešu deputāti un analītiķi spriež par 2022.gadā gaidāmo

Nojaukšanas darbu plānotās izmaksas ir ap 300 000 eiro, un jaunā stadiona kompleksa izmaksas paredzētas ap nepilniem 40 miljoniem eiro. Jaunajā kompleksā papildus stadionam iecerēts izveidot treniņu laukumu, sporta muzeju, kultūras un izglītības centru, bibliotēku un neformālās izglītības sporta infrastruktūru.

Padomju okupācijas laikā stadiona būvniecība tika sākta 1987.gadā un apturēta sešus gadus vēlāk. 2008.gadā būvprojektā tika ieguldīti 33 miljoni eiro, taču tā laika darbi tika apturēti 2015.gadā, kad Lietuvas Publisko iepirkumu birojs atzina ar projektu saistīto iepirkuma konkursu par nelikumīgi sarīkotu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1580172/national-disgrace-vilnius-starts-demolishing-its-unfinished-1987-stadium

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas