Viļņā pret sienu apzīmēšanu cīnīsies ar vīnstīgām, bet mākslinieki iesaka izglītot zīmētājus

Lietuvas galvaspilsētā pašvaldība regulāri veic patvaļīgi apkrāsotu un apzīmētu sienu mazgāšanu, un vietvarai tas izmaksā ap 100 000 eiro gadā. Meklējot iespējas turēt grafiti veidotāju iecienītās sienas tīras, pašvaldība iecerējusi ap 40 ēku sienas un žogus pilsētā apaudzēt ar vīnstīgām. Profesionāli mākslinieki savukārt aicinājuši pašvaldību koncentrēties uz vaininieku izglītošanu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Viļņas pašvaldība aplēsusi, ka pēdējos četros gados iztērējusi vairāk nekā 400 000 eiro, lai notīrītu vai pārkrāsotu ap 3 500 neatļautus grafiti zīmējumus vai uzrakstus. Vienlaikus grafiti māksliniekiem Lietuvas galvaspilsētā ir pieejamas sešas vietas, kur no pulksten 8.00 līdz 22.00 var veidot grafiti darbus pilsētvidē bez saskaņošanas.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā senioru vakcinācijai noderējusi 100 eiro dāvana, bet sertifikāti skolēniem izsaukuši protesta akciju

«Tāpēc nav loģiska iemesla, lai apķēpātu vecpilsētas sienas vai kaitēt ēku izskatam un pilsētas tēlam. Tas ir noziegums,» situāciju komentējis Viļņas mēra padomnieks Kristins Taukačiks (Kristinas Taukačikas).

Lietuviešu mākslinieks Aļģirds Gatavecks (Algirdas Gataveckas) savukārt uzsvēris, ka grafiti ir vizuālās mākslas veids, un tā kā Viļņā ir daudz grafiti entuziastu, pašvaldībai vajadzētu viņus izglītot, nevis liegt viņiem pašizpausties. Gatavecks rosinājis uztvert pilsētas sienu apzīmētājus ne kā huligānus, bet «kā iespējamus nākotnes profesionāļus, kuri būtu jāapmāca, jo viņiem ir daudz enerģijas».

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1546290/vilnius-branches-out-to-fight-graffiti-with-vines

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas