Viļņā atjaunos pamestu slimnīcas ēku 45 miljonu eiro projektā

Viļņas centrā pamesta stāv vēsturiskā Svētā Jēkaba slimnīca. Lietuvas galvaspilsētas pašvaldība apņēmusies to un apkārtējo teritoriju atjaunot, ieguldot 45 miljonus eiro.

«Pašreizējais arhitektūras projekts saglabās cieņu pret blakus esošiem kultūras mantojuma objektiem un ļaus iekļaut atjaunoto teritoriju pilsētas centrālajā daļā,» tā paziņojumā presei trešdien, 17.martā, skaidrojis Viļņas galvenais arhitekts Mindaugs Pakalns (Mindaugas Pakalnis).

Restaurējamā pilsētas teritorijā, kas atrodas starp Viļņas lielāko Lukišķu laukumu un Neres upi, ietilps Sv. apustuļu Filipa un Jēkaba baznīca un Dominikāņu klosteris. Tajā būs arī izglītības iestāde, publiski pieejams dārzs un viesnīca ar konferenču centru.

Lasiet arī: Tartu veidos masu vakcinācijas centru

Šis ir jau otrais pamestās teritorijas atjaunošanas projekts. Pirmais tika publiskots 2018.gada martā un izsauca sabiedrības kritiku, līdz tika apturēta tā īstenošana.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1366626/derelict-hospital-in-vilnius-centre-up-for-eur45m-redevelopment

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas