Viļņā sākoties apkures sezonai, gaidāms apkures cenu lēciens par 60%

Lietuvas galvaspilsētā, kur apkurei lielākoties izmanto gāzi, šoziem gaidāms apkures cenu lēciens par 60%. Tas saistīts ar energoresursa rekordaugsto sadārdzinājumu pasaulē, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālisti Aiste Vaļauskaite (Aistė Valiauskaitė) un Augustīns Šemels (Augustinas Šemelis).

Šonedēļ Viļņā centrālā apkure tika pieslēgta skolām un slimnīcām. Ja saglabāsies auksts laiks, dzīvojamām ēkām pilsētas centrālapkures tīklā šāds lēmums var sekot drīz, informējusi pilsētas pašvaldība. Ēku centrālā apkure Lietuvā ik rudeni tiek sākta, kad vidējā gaisa temperatūra trīs dienas pēc kārtas bijusi zem 10 grādiem.

Pasaules tirgū strauji augot energoresursu cenām, Lietuvas mājsaimniecībām par siltumu būs jāmaksā vairāk. Vislielākais kāpums gaidāms Viļņā, kur, pēc pilsētas varas iestāžu aplēsēm, rēķini par apkuri varētu pieaugt pat par 60%. Lietuvas Valsts enerģētikas regulatora dienests prognozē pieaugumu par 50%.

«Mēs esam atkarīgi no gāzes cenām, kas pasaules tirgos pārspēj rekordus,» skaidrojis Viļņas vicemērs Valds Benkunsks (Valdas Benkunskas).

Citās pilsētās – mērenāks kāpums

Tikmēr citās Lietuvas pilsētās, kas savā energoresursu klāstā vairāk izmanto biodegvielu, sadārdzinājums būs mērenāks. Piemēram, Kauņā rēķini par apkuri varētu kļūt dārgāki par 5%; Klaipēdā gaidāms 16% sadārdzinājums, Paņevežā – par 14% un Šauļos – par 30%.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1501846/amid-soaring-energy-prices-lithuanians-braced-for-heating-bill-shock

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas