Viļņa samazina autotransportu vecpilsētā ar vienvirziena «cilpu» kustību

Lietuvas galvaspilsētas dome otrdien, 7.jūlijā, ieviesusi jaunus ceļu satiksmes noteikumus, kas paredz liegt automašīnām šķērsot Viļņas vecpilsētu, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Jaunie noteikumi iecerēti nevis, lai aizliegtu motorizētā transporta klātbūtni vecpilsētā. Tā vieta iecere paredz sadalīt šo galvaspilsētas daļu zonās, pa kurām motorizētie transportlīdzekļi varēs pārvietoties, braucot pa vienvirziena cilpām.

Katra iela, pa kuru var iebraukt Viļņas vecpilsētā, ir iekļauta vienā no jaunajām cilpām, un uz ielām ir izvietotas atbilstošas ceļazīmes, lai vadītājiem ļautu izmest loku pa vecpilsētu. Protams, šoferiem nāksies vispirms iepazīties ar šo vienvirziena cilpu karti, lai zinātu, pa kuru ielu iebraukt, lai nonāktu vajadzīgajā vecpilsētas ielā.

Viļņas Dome vērtē, ka jaunā kārtība atturēs transportlīdzekļu vadītājus no liekas braukšanas cauri pilsētas vēsturiskajam rajonam, kas savukārt ļaus samazināt troksni, gaisa piesārņojumu un padarīs vecpilsētu pievilcīgāku kājāmgājējiem un velobraucējiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1195213/vilnius-cuts-car-traffic-in-old-town

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas