Viļņas ārsta pašnāvība izgaismo Lietuvas mediķu pārslodzi un stresu

Lietuvā pašnāvību oktobrī izdarījis jauns ārsts. Šokējošais notikums pamudinājis citus mediķus valstī runāt par ārstu darba neredzamo pusi – pārslodzi, atbildības nastu un neieinteresētu attieksmi no vadības, kas kombinācijā ar psiholoģiskās palīdzības trūkumu padara darba vidi grūti panesamu.

Kā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, oktobrī mediķu vidi satricināja vēsts, ka Viļņas Universitātes Slimnīcas traumatologs, kāds trīsdesmitgadieks un divu bērnu tēvs, atņēmis sev dzīvību pēc nedēļas nogales dežūras slimnīcā.

Viņa vadība noraidījusi traģiskā notikuma iespējamu saistību ar darba apstākļiem, uzsverot, ka vīrietis no dzīves šķīries savās mājās.

Vairāki nelaiķa kolēģi no Viļņas Universitātes Slimnīcas un citām medicīnas tomēr publiski izteikušies par pārmērīgām darba slodzēm, slimnīcu vadības atbalsta trūkumu un aizskarošu rīcību no priekšniecības puses kā sistēmiskām problēmām.

Lasiet arī: Rehabilitācijas speciālisti gatavojas pievienoties citu ārstu prasībām par veselības finansējumu

«Ārsti darbā ir pakļauti lielam stresam. Darba apjoms un atbildība ir milzīga, taču neviens nepiedāvā nekādu palīdzību,» komentējusi Viļņas Psihiatriskās slimnīcas psihiatre Danguole Survilaite (Danguolė Survilaitė).

«Esam jau ilgi runājuši par to, ka ārstiem vajadzīga psihoterapteitiskā palīdzība,» Survilaite.

Gados jauni ārsti ir spiesti darīt savas priekšniecības darbu, kā arī strādāt nereģistrētas virsstundas par kurām nesaņem atalgojumu, LRT sacījis anonīms ārsts.

«Esmu piedalījies vairākās sapulcēs (..) par darba apstākļu uzlabošanu. Tu pasaki vadībai lietas, kas tevi uztrauc, ka ir grūtības, ka ir vajadzīgas apspriedes un risinājumi. (..) Un kas no tā? Pēc būtības nekas nav mainījies,» tā raidorganizācijai atklājis kāds jauns ārsts no vadošas Lietuvas slimnīcas, kurš vēlējies palikt anonīms.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1112028/doctor-suicide-bares-deep-rooted-problems-in-lithuania-s-top-hospitals

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas