Viļņas lidosta pēc pārbūves plāno apkalpot desmit milj. pasažieru gadā

Lietuvā noslēgumam tuvojas Viļņas lidostas rekonstrukcijas darbi. Būs tapis jauns, ievērojama izmēra skrejceļš un jauns izlidošanas terminālis. Lietuviešu aviācijas speciālists gan vērtē, ka arī ar šiem papildinājumiem nākotnē neizdosies apkalpot reālo pasažieru skaitu, vēsta raidorganizācija LRT un žurnālists Jons Deveiks (Jonas Deveikis).

Viļņas lidostas rekonstrukcija ilgusi trīs gadus, un tā izmaksājusi vairāk nekā 36 miljonus eiro. Darbi bijuši lielākie šī Lietuvas aviācijas centra vēsturē. To gaitā ieklāts asfalta segums ap 200 000 kvadrātmetru platībā un elektroapgādes tīkls ar kopējo garumu – 76 kilometriem.

Lasiet arī: BATL vadītājs: Komersants nav atbildīgs tikai par biznesu, no viņa ir atkarīgi arī uzņēmumā strādājošie cilvēki

Pēc rekonstrukcijas lidosta varētu apkalpot līdz desmit miljoniem pasažieru gadā. Tas ļautu lidmašīnām nolaisties un pacelties ik pēc trim līdz piecām minūtēm, norādījis Lietuvas lidostu pārvaldnieka Lietuvos oro uostai Darbības un infrastruktūras departamenta vadītājs Daiņus Čjuplis (Dainius Čiuplys).

Pēc viņa teiktā, rekonstrukcija «noteikti atmaksāsies līdz 2034.gadam». Taču aviācijas eksperts uzskata, ka Lietuvā nākotnē būtu jābūvē jauna, lielāka lidosta. «Visi aprēķini liecina, ka kādā posmā mēs diez vai izvairīsimies no vienas lidostas starp Viļņu un Kauņu. [..] Ja brauciens no Viļņas uz Kauņu pa Rail Baltica aizņems 30 minūtes, tad 15 minūtes, kas būtu nepieciešamas, lai no jaunās lidostas dotos vienā vai otrā virzienā, nebūs nekas,» tā Lietuvos oro uostai pārstāvis.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1563597/ten-million-passengers-and-mega-runway-future-of-aviation-after-vilnius-airport-reconstruction

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas