Viļņas mērs aicina atcelt ierobežojumus, kad Lietuva saskaras ar rekordaugstu vīrusa izplatību

Lietuvā būtu jāatceļ visi epidemioloģiskie ierobežojumi, jo vakcinētiem cilvēkiem koronavīrusa omikrona variants ir mazāk bīstams nekā iepriekšējie, bet nevakcinētie «ir izdarījuši savu izvēli», sacījis Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuva pēdējās janvāra nedēļās saskārusies ar vēl nebijuša apjoma koronavīrusa SARS-CoV-2 izplatību un valstī joprojām ir spēkā epidemioloģisko ierobežojumu kopums, kas pieļauj ekonomikas darbību un dažādas sabiedriskas norises ierobežotā apmērā. Līdz ar vīrusa omikrona varianta straujo izplatību, vairāku pilsētu pašvaldības ir paziņojušas par lokāla mēroga ierobežojumiem attiecībā uz publiskiem pasākumiem.

Politiķiem prātā ir arī augstā mirstība. Pandēmijas laikā līdz šim Lietuvā saistībā ar kovidu ir miruši 7 815 cilvēki. Dienā atklāto jauno inficēšanās gadījumu īpatsvars šonedēļ pirmoreiz pārsniedzis 10 000.

Lasiet arī: Infektologs vērtē, ka ar kovidu inficēto skaits varētu būt trīsreiz lielāks par mums zināmo

Šimašus garā viedokļa rakstā, kas ceturtdien, 27.decembrī, publicēts sociālajā medijā Facebook, norādījis, ka Viļņa neplāno sekot citu pašvaldību piemēram un izslēdzis iespēju, ka galvaspilsēta varētu likt tās skolām pāriet uz attālinātu mācību procesu.

«Vīruss ir visapkārt, bet cilvēki nemirst milzīgā skaitā, nenonāk slimnīcās. Tas nozīmē, ka omikrona variants, par laimi, ir vājāks,» vērtējis politiķis no liberālās Brīvības partijas. Viņaprāt, uzņēmējdarbības un sabiedriskās dzīves ierobežojumi šāda uzliesmojuma apstākļos vairs nav lietderīgi. «Tiem, kuri ir vakcinēti, vīruss nerada gandrīz nekādas briesmas. Nevakcinētajiem nevajadzētu būt mūsu prioritātei, jo viņi savu izvēli ir izdarījuši,» norādījis Viļņas mērs.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1599621/vilnius-mayor-calls-to-end-pandemic-restrictions

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas