Viļņas mērs rosina Ziemassvētku ierobežojumus nevakcinētajiem

Lietuvā koronavīrusa izplatībai saglabājoties vienai no augstākajām Eiropā, Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) ierosinājis likt prasīt Covid-19 sertifikātus pie ieejas visos veikalos un tirgus laukumos. Viņaprāt, būtu pamatoti Ziemassvētku laikā ierobežot nevakcinētu iedzīvotāju pārvietošanos, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvā pagaidām nav ieviesta valsts mēroga karantīna ar komandantstundu, kā tas ir Latvijā. Kaimiņvalstī turpina notikt, piemēram, lieli sporta pasākumi telpās, kamēr slimnīcas sūdzas par pārslodzi. Tikmēr ierobežojumi, galvenokārt, attiecas uz iedzīvotājiem bez ES Covid-19 sertifikāta vai tam līdzvērtīgā Lietuvas nacionālā dokumenta – iespēju pases.

Lasiet arī: Vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši teju 59% iedzīvotāju. Kā ir Lietuvā un Igaunijā?

Šimašus, kurš pārstāv liberālo Brīvības partiju un ir Viļņas mērs kopš 2015.gada, pirmdien, 25.oktobrī, sociālajā medijā Facebook norādījis, ka pašreiz notiekošais Lietuvā ir «nevakcinēto pandēmija». Pēc galvaspilsētas mēra domām, pastāv divi veidi, kā sabiedrībai no tās izkļūt. Pirmais būtu valsts mēroga karantīnas ieviešana, kas sodītu arī vakcinētus cilvēkus, kuri cīnās ar pandēmiju, bet otrais – «padarīt stingrākus ierobežojumus nevakcinētiem cilvēkiem», sacījis Šimašus. Liberālais politiķis domā, ka valdībai, kurā strādā arī viņa pārstāvētā partija, būtu jāizvēlas otrais ceļš.

«Mums būtu jānosaka pārvietošanās ierobežojumi nevakcinētiem cilvēkiem,» rosinājis Viļņas mērs, ko, viņaprāt, sevišķi nepieciešams būtu darīt uz Ziemassvētku brīvdienu laiku. «Ja cilvēki neapzinās, ka viņi var nodot vīrusu saviem vecāka gadagājuma radiniekiem, tad pēdējos ir jāpasargā valstij.» Tirdzniecības jomā Šimašus ieteicis atteikties no cilvēku skaita ierobežojumiem uz tirdzniecības platību, bet likt prasīt Covid-19 sertifikātus pie ieejas visos veikalos un tirgus laukumos.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1528562/vilnius-mayor-proposes-christmas-restrictions-on-unvaccinated-people

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas