Vīnē pēc terorakta izvieto 1 000 bruņotu policistu

Vīnē noticis terorakts, kurā nogalināti trīs cilvēki un 15 ievainoti. Pieļaujot citu uzbrukumu iespēju, Austrijas galvaspilsētā izvietoti aptuveni tūkstotis policistu, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Terorakts noticis pirmdienas, 2.novembra, vakarā un sācies pie Vīnes galvenās sinagogas. Tikušas raidītas lodes uz āra kafejnīcu apmeklētājiem, kuru pirmdien pilsētas ielās bijis lielā skaitā. No otrdienas, 3.novembra, Austrijā tiek ieviesta iepriekš plānota karantīna, lai mazinātu COVID-19 izplatību.

Austrijas policija un Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka pirmdien ar šautenēm bruņoti aizdomās turētie atradušies sešās vietās pilsētā. Policija ir nonāvējusi vienu no šāvējiem, kuru Austrijas iekšlietu ministrija nosaukusi par musulmaņu teroristu, bet pārējie ir meklēšanā.

«Šī ir smagākā diena, kādu Austrija ir redzējusi daudzu gadu garumā,» paziņojis Austrijas iekšlietu ministrs Karls Nehamers (Karl Nehamer). Viņš aicinājis otrdien iedzīvotājus palikt mājās, izvairīties no došanās uz Vīnes centru un paturēt bērnus mājās, jo tiem otrdien ļauts neiet uz skolu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas