Viņķele: Nepieciešamības gadījumā COVID-19 pacientu stacionēšanai varētu izmantot Ķīpsalas izstāžu zāli

Ja gadījumā situācija to pieprasīs, COVID-19 pacientu stacionēšanai varētu izmantot Ķīpsalas izstāžu zāli, Latvijas Radio sacījusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka ar šādu piedāvājumu vērsies BT1 valdes priekšēdētājs un halles īpašnieks Viesturs Tīle. Izsakot pateicību halles īpašniekam par piedāvājumu, ministre tomēr pauda cerību, ka tas nebūs jāizmanto.

Patlaban krājumos jau stāv nepieciešamais aprīkojums, un priekšdarbi šādas ieceres realizēšanai ir izdarīti, atklāja ministre.

Vaicāta, cik papildu gultasvietu šādā veidā varētu rast, ministre sacīja, ka tas būtu atkarīgs no pašas vietas, tomēr pavasarī, kad tika saņemts piedāvājums no programmatūru attīstītāja Mikrotīkls, tika piedāvāta ēka ar 200 gultu ietilpību.

Tomēr, kā norādīja Viņķele, minētais Mikrotīkla piedāvājums bija spēkā līdz septembrim.

Kā vēstīts, pēc valdības ārkārtas sēdes Viņķele otrdien atzina, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai būtu kritiski, ja slimnīcās nonākušo COVID-19 pacientu skaits pārsniegtu 500.

Ministre atzina, ka Latvijas slimnīcās pašlaik ir 250 «infekcijas gultas», kas ir pieejamas un specifiski domātas infekcijas slimību pacientu ārstēšanai. «Šobrīd tās ir piepildītas,» skaidroja politiķe.

Vēl par šo tematu: Būtu kritiski, ja slimnīcās nonākušo COVID-19 pacientu skaits pārsniegtu 500

Jau ziņots, ka pavasarī Mikrotīkls, kas pasaulē pazīstams ar zīmolu MikroTik, piedāvāja Veselības ministrijai bezatlīdzības nomā uz gadu nodot biroja telpas mobilo hospitāļu izveidošanai, pastāstīja uzņēmuma juriste Linda Rumbeniece.

Viņa skaidroja, ka uzņēmuma telpas bezatlīdzības nomā ir zināma drošības mehānisma jeb rezerves plāna radīšana ar mērķi nodrošināt operatīvu pušu rīcību atbilstošas vides ierīkošanai un pielāgošanai, tādā gadījumā, ja Veselības ministrijai būs tāda nepieciešamība un vajadzība pēc papildu telpām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas