Viņķele: Pēc brīvdienām vērtēsim nepieciešamību mainīt ar COVID-19 saistītos ierobežojumus

Veselības ministre Ilze Viņķele

Pēc gaidāmajām brīvdienām tiks vērtēts, vai ar COVID-19 saistītie ierobežojumi ir mīkstināmi vai gluži pretēji – pastiprināmi, 7.augusta intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Iepriekš Veselības ministrijai (VM) esot bijis nodoms 11.augustā valdībā piedāvāt mīkstināt ar COVID-19 saistītos ierobežojumus, taču patlaban Viņķele vairs nav tik pārliecināta par šādu soli.

«Ir tomēr jāsagaida brīvdienu rezultāti [inficēšanās ar COVID-19 dati], lai redzētu, vai mēs varam virzīties ierobežojumu virzienā, palikt uz vietas vai tomēr kāpt kaut kur atkal striktāk,» sacīja veselības ministre.

Vienlaikus viņa atgādināja, ka «pussolis atpakaļ» ierobežojumu pastiprināšanas virzienā jau ir sperts iepriekš, nosakot stingrākas prasības sabiedriskās ēdināšanas sektorā.

Vaicāta, vai cilvēki, kuri Latvijā ieceļo no valstīm ar augstiem COVID-19 saslimstības rādītājiem, godprātīgi un atbildīgi ievēro 14 dienu pašizolāciju, Viņķele atzina, ka viņai ir grūti sniegt pamatotu vērtējumu par to, taču, spriežot pēc inficēšanās datiem, esot skaidrs, ka vairākums tomēr šīs prasības ievēro, pretējā gadījumā saslimstība ar COVID-19 Latvijā būtu lielāka.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Papildus maskām, kā Lietuva vēl reaģēs uz atkārtotu COVID-19 pacientu pieaugumu?

Jau ziņots, ka, saskaņā ar ceturtdien, 7.augusts, publiskotajiem Slimību profilakses un kontroles centra datiem, diennakts laikā Latvijā veikti 1 829 COVID-19 testi un reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, no kuriem puse ir saistīta ar uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas