Vīrieši biežāk krāpj finansiāli veiksmīgas sievietes

Nesen veiktā pētījumā noskaidrojies, ka vīrieši biežāk izvēlas krāpt vairāk pelnošas sievietes, nevis partneres ar vienlīdzīgu vai zemāku ienākumu līmeni.

Pārsteidzošs bija rādītājs, ka vīrieši, kuri ir finansiāli atkarīgi no savām dzīves biedrenēm, krāpj tās piecas reizes biežāk nekā finansiāli vienlīdzīgi vai pelnošāki vīrieši. ASV Kornela Universitātes socioloģe Kristina Munča (Christina Munsch) apgalvo, ka šis rādītājs ir saistīts ar sabiedrībā pieņemtajām dzimumu lomām – vīrietim ir jābūt ģimenes sagādniekam. Ja šī loma netiek pildīta, vīrietis var spert sānsoļus, lai kompensētu mazvērtības kompleksus.

Pētījumā parādījās, ka visstabilākās attiecības sastopamas starp finansiāli vienlīdzīgiem partneriem, vai situācijās, kad vīrietis pelna mazliet vairāk kā sieviete.

Iespējams, šis pētījums sniedz atbildi uz jautājumu, kāpēc pajūk slavenu un bagātu pāru attiecības. Lai gan, kā apgalvo Munča, pētījums nav viennozīmīgs, partneru attiecības mēdz būt dažādas, bet tomēr tas iezīmē nopietnu tendenci, jo pētījums veikts sešu gadu garumā, laika posmā no 2002. līdz 2007. gadam un pētījumā piedalījās pāri vecumā no 18. – 28. gadiem, kas dzīvoja kopā vismaz gadu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas