Virs Krievijas veikts militāro objektu fotografēšanu, piedalās arī Latvija

Atvērto debesu līguma ietvaros 15. un 19.maijā Latvijas un Vācijas bruņoto spēku pārstāvji ar Zviedrijas bruņoto spēku lidmašīnu SAAB-340 veiks novērošanas lidojumus pār Krievijas teritoriju. Lidojumu laikā plānots veikt vairāku militāro objektu fotografēšanu, informē Ārlietu ministrija.

1992.gadā parakstītais Atvērto debesu līgums stājās spēkā 2002.gadā un ietver 34 dalībvalstis Eiroatlantiskajā un Eirāzijas telpā. Mērķis ir veicināt informācijas apmaiņu, lai palielinātu uzticību un nepieļautu jaunas bruņošanās sacensības veidošanos.

Līguma ietvaros ik gadu tiek veikti vairāki desmiti novērošanas lidojumu, kuru laikā tiek fotografēta militārā infrastruktūra, ziņo ministrija.

Ziņojumā teikts, ka līgums paredz iespēju veikt novērošanas un fotografēšanas lidojumus virs tā dalībvalstu teritorijām, lai iegūtu informāciju par to bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un aktivitātēm.

Tas ir viens no veiksmīgākajiem starptautiskajiem bruņojuma kontroles instrumentiem, kas vērsts uz savstarpējās atvērtības un uzticēšanās veicināšanu, ar pārliecību pauž ministrija.

Ref: 225.000.103.862

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas