Vīrusa Indijas varianta izplatīšanās pasaulē liek pastiprināt ierobežojumus

Maskavā reģistrēts augstākais Covid-19 upuru skaits no Krievijas pilsētām, bet Āzijā un Okeānijā koronavīrusa Indijas varianta izplatība likusi pastiprināt epidemioloģiskos ierobežojumus, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pasaules Veselības organizācija aizvadītajā nedēļas nogalē reģistrēja pasaulē vismazāko aktīvo saslimšanas gadījumu skaitu kopš februāra. Vienlaikus organizācija brīdināja, ka vīrusa SARS-CoV-2 Delta jeb Indijas variants, kas pašlaik ir atklāts 92 valstīs, virza nāvējošu jaunu inficēšanās vilni plašā teritorijā no Indonēzijas līdz Krievijai.

Pēc jaunu inficēšanās gadījumu skaita lēciena visā Krievijā veselības iestādes Maskavā svētdien, 27.jūnijā, reģistrēja rekordlielu – 144 – Covid-19 nāves gadījumu skaitu vienas diennakts laikā. Krievijas galvaspilsētas mērs Sergejs Sobjaņins brīdināja, ka vienīgais risinājums ir «ātra, plaša mēroga vakcinācija».

Lasiet arī: Pavļuts: Līdz rudenim sasniegt pūļa imunitātei nepieciešamos 70% vairs nešķiet reāli

Portugāle, kur vīrusa variants reģistrēts vairāk nekā 70% jauno inficēšanās gadījumu un pilnībā vakcinēto skaits ir ap 30%, pagājušās nedēļas beigās ieviesa stingrākus ierobežojumus. Ēdināšanas iestādēm noteikts īsāks darba laiks.

Ārpus Eiropas Indonēzijā, kas šobrīd ir Covid-19 vissmagāk skartā valsts Āzijas dienvidaustrumos, reģistrēja jaunu antirekordu – vairāk nekā 21 000 jaunu gadījumu dienā.

Tikmēr Austrālijā tikuši slēgti restorāni, bāri un kafejnīcas Sidnejā. Vairāk nekā pieciem miljoniem cilvēku noteikti karantīnas ierobežojumi, lai apturētu uzliesmojumu ar 110 jauniem inficētajiem, kas sekoja kāda lidostas darbinieka saslimšanai ar Covid-19 Indijas variantu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas