Vīrusa omikrona variants sasniedzis 57 valstis, taču nav skaidrības par tā bīstamību

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pavēstījusi, ka koronavīrusa omikrona variants ir konstatēts inficētajiem 57 pasaules valstīs, taču pagaidām nav skaidrs, kāda ir tā bīstamība cilvēka veselībai salīdzinājumā ar pasaulē dominējošo vīrusa delta variantu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā PVO norādījusi organizācijas jaunākajā ziņojumā par Covid-19 pandēmiju, pasaulē kopumā turpina dominēt vīrusa delta variants, par Dienvidāfrikā atklātā omikrona varianta lipīgumu un izraisītās slimības gaitas smagumu pagaidām ir pāragri spriest.

Lasiet arī: Covid-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 793, Lietuvā – 1 643, Igaunijā – 554

«Kaut arī izskatās, ka omikrona variantam varētu būt izplatības priekšrocība pār citiem izplatītiem variantiem, nav zināms, vai tas pierādīsies pastiprinātā [vīrusa] pārnēsāšanā,» teikts PVO ziņojumā. No 899 935 pastiprināti pētītiem Covid-19 analīžu paraugiem, kuru dati pēdējās 60 dienās augšupielādēti pasaules Covid-19 datu bāzē, 897 886 (99,8%) gadījumos konstatēts delta variants, bet 731 (0,1%) gadījumā – omikrona variants.

Tikmēr Dienvidāfrikā, kur pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir ap 35%, novembra un decembra mijas nedēļā novērots jauno inficēšanās gadījumu skaita kāpums par 111%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. PVO pagaidām norāda, ka nav skaidrs, kāda ir omokrona bīstamība cilvēka veselībai salīdzinājumā ar vīrusa delta variantu. Eiropas dati liecina, ka visos 212 ES dalībvalstīs apstiprinātajos inficēšanās gadījumos ar omikrona variantu pacientiem novērota asimptomātiska vai viegla slimības gaita, vēsta The Guardian.

Omikrons Latvijā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Nacionālā references laboratorija apstiprinājusi pirmos divus SARS-CoV-2 omikrona varianta gadījumus Latvijā, pavēstījis laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Viņš skaidrojis, ka šobrīd vēl trīs šādi paraugi tiek analizēti un nesen pienācis vēl viens, vēsta ziņu aģentūra LETA.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas