Vīrusa smagi skartā Čehija paziņo par robežu atvēršanu uz saulgriežiem

Čehija, kur saslimstība ar Covid-19 un slimības upuru skaits pandēmijas laikā vairākkārt bijis augstākais ES, paziņojusi, ka no 21.jūnija atļaus valstī ieceļot ES valstu pilsoņiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un britu ziņu portāls The Guardian.

Čehijas valdība noteikusi, ka, iebraucot valstī no 21.jūnija, cilvēkiem būs jāuzrāda dokuments, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, slimības pārslimošanu vai negatīvus analīžu rezultātus.

Lasiet arī: Lietuva paplašina Covid-19 smagi skarto ārvalstu sarakstu ceļošanai

Centrāleiropas valstī arī turpinās epidemioloģisko ierobežojumu atcelšana. Andreja Babiša (Andrei Babiš) vadītā valdība atļāvusi kultūras pasākumus ārtelpās apmeklēt auditorijām līdz 2 000 cilvēkiem, bet iekštelpu pasākumus – līdz 1 000 cilvēku.

No Čehijas 10,7 miljoniem iedzīvotāju kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar vīrusu SARS-CoV-2 konstatēta 1,66 miljoniem cilvēku, ko kuriem savukārt miruši 30 164. 2021.gadā Čehija ir bijusi pasaules antirekordiste pēc inficēto un mirušo īpatsvara, taču šobrīd jauno inficēšanās gadījumu skaits valstī sarucis zem 500 gadījumiem dienā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas