Virza tālāk jautājumu par LU goda biedra statusa atņemšanu Lembergam

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā komisija izskatīšanai Senātā virza jautājumu par LU goda biedra nosaukuma anulēšanu Aivaram Lembergam, informē Akadēmiskās komisijas priekšsēdētājs Jāzeps Logins.

Komisija vienbalsīgi nobalsoja par biedra nosaukuma anulēšanas jautājuma virzību. Savukārt Senāts par LU goda biedra nosaukuma anulēšanu Lembergam lems izsludinātā ārkārtas sēdē pirmdien, 11.aprīlī.

Logins skaidro, ka iepriekšējā Senāta sēdē mulsumu radīja nepilnīgi juridiskie formulējumi un atsaukšanās uz tiesu darbiem, kas nav beigušies visās instancēs.

Līdz ar to viena daļa no Senāta izvēlējās atturēties no balsošanas par goda statusa atņemšanu.

Šoreiz akadēmiskā komisija esot sagatavojusi precīzāku un kvalitatīvāku formulējumu, ko iesniegt Senātam.

Iepriekš ziņots, ka LU Senātā izvērtusies diskusija, vai koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Lembergam jāanulē LU goda biedra nosaukums.

Tā kā attiecīgais lēmumprojekts Senātā nebija atbalstīts, Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems lūdzis atcelt viņu no priekšsēdētāja amata.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) aicinājusi anulēt Lembergam LU goda biedra nosaukumu koruptīvo noziegumu un apsūdzību dēļ.

Lembergs atsaucas uz Eiropas Cilvēktiesību konvekcijas 6.pantu, kas nosaka, ka ikviens, kas tiek apsūdzēts noziedzīgā nodarījumā, tiek uzskatīts par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta saskaņā ar likumu.

Lembergam notiesājošu tiesas spriedumu ir paziņojusi pirmās instances tiesa, bet viņš to ir pārsūdzējis.

Lembergu pirmās instances tiesā 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret, kā atzīmē prokurors Juris Juriss, smieklīgi mazu drošības naudu – 100 000 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas