Visas topošo koalīciju veidojošās partijas atbalstījušas dalību Kariņa vadītā valdībā

Partiju apvienības Jaunā Vienotība Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš

Visas topošo koalīciju veidojošās partijas ir pieņēmušas oficiālus lēmumus par dalību Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdībā.

Atšķirībā no pārējiem partneriem partijas KPV LV frakcijā nav vienota nostāja šajā jautājumā. Par atbalstu dalībai Kariņa vadītā Ministru kabinetā pirmdien, 21.janvārī, lēma frakcijas vairākums jeb 11 no 16 KPV LV deputātiem, četriem deputātiem balsojot pret un vienam nepiedaloties sēdē.

Partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) kopsapulce, valdes locekļi un Saeimas frakcijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja valdības izveidi Kariņa vadībā, informēja JV pārstāvis Sandris Sabajevs.

Arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) atbalstījusi dalību Kariņa valdībā un par jaunā Ministru kabineta apstiprināšanu balsos visi politiskā spēka deputāti, apliecināja JKP līderis Jānis Bordāns.

Partiju apvienības Attīstībai/Par! pārstāvju sapulce ir vienbalsīgi atbalstījusi Kariņa veidoto valdību, ar tās piecu partiju virzītajiem ministriem un atbalsta savu Saeimā ievēlēto deputātu pozitīvu balsojumu par šo Ministru kabinetu, pavēstīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Arī nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK valde vienbalsīgi lēmusi par atbalstu Kariņa vadītajai valdībai, pastāstīja partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Tāpat visi 13 nacionālās apvienības Saeimas frakcijas deputāti apstiprinājuši, ka trešdien ārkārtas sēdē atbalstīs jauno valdību.

Topošās koalīcijas partijas pilnībā vienojušās par valdības deklarāciju, sadarbības līgumu un fiskālās disciplīnas līgumu, sacīja Kariņš.

Trešdien, 23.janvārī, iecerēts sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par valdības apstiprināšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas