Visi seši RS iepirkumu lietā apcietinātie pārsūdzējuši sev piemēroto drošības līdzekli

Leons Bemhens

Visi seši Rīgas satiksmes (RS) iepirkumu lietā apcietinātie ir pārsūdzējuši sev piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, noskaidrots tiesā. Taču patlaban nav zināms, kad visas sūdzības tiks skatītas.

Šajā lietā tiesa kā drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi sešām no septiņām aizturētajām personām – RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam, RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam, Škoda Transportation amatpersonai Vladimiram Kozakam, citos kriminālprocesos figurējošajam uzņēmējam Mārim Martinsonam, Rīgas domes valdošās partijas Gods kalpot Rīgai biedram uzņēmējam Aleksandram Krjačekam un uzņēmējam Edgaram Teterovskim. Savukārt Teterovska dzīvesbiedrei un Kozaka savulaik vadītā, nu jau likvidētā uzņēmuma Tram Servis Riga valdes loceklei Elīnai Kokinai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Martinsona un Krjačeka advokāti iepriekš norādīja, ka viņu aizstāvamie noliedz savu iesaisti noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir sākts kriminālprocess par amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistībā ar trim RS veiktajiem iepirkumiem.

No KNAB skaidrotā izriet, ka kriminālprocess sākts par to, ka Čehijas un Polijas uzņēmumu Škoda un Solaris pārstāvji, vienojoties ar Rīgas domes un RS atbildīgajām amatpersonām, kā arī ar RS saistītā uzņēmuma pārstāvjiem, noziedzīgo darbību īstenošanai piesaistīja fizisku personu un ar viņu saistītas personas. Šīs personas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un nodrošināja finanšu plūsmu, piesaistot gan reāli darbojošos, gan arī fiktīvus uzņēmumus, tādējādi nodrošinot kukuļu maksāšanu Rīgas domes un RS atbildīgām amatpersonām saistībā ar trim iepirkumiem.

Birojā skaidroja, ka kriminālprocesā figurē RS 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkums, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkums par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā RS veiktais iepirkums par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kukuļu summas esot veidojuši procenti no kopējās noslēgtā līguma summas, taču KNAB turpina darbu pie precīzu summu un citu faktu skaidrošanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas