Vispār … nomira vairāk; Ķīna palielina Uhaņas COVID-19 upuru skaitu par 50%

COVID-19 izcelsmes pilsētā Uhaņā, Ķīnā varasiestādes ir palielinājušas no infekcijas slimības mirušo cilvēku skaitu par 50%. Ķīnas Ārlietu ministrija skaidrojusi, ka dati mainījušies pēc to pārbaudes, nevis tikuši slēpti, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Uhaņas slimību profilakses un kontroles dienests pavēstījis, ka pēc datu statistiskās pārbaudes, mirušo skaits no COVID-19 komplikācijām Uhaņā palielināts no 2 579 līdz 3 869.

Ārvalstīs Ķīna tiek kritizēta, ka tā bezatbildīgi vēlu reaģējusi uz jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, un tās publiskotie dati par inficēšanās un nāves gadījumiem tiek apšaubīti.

Šādu nopēlumu un bažas ir publiski paudis, piemēram, ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Tump).

Uhaņas slimību profilakses un kontroles dienests skaidrojis, ka līdz šim nereģistrētie nāves gadījumi notikuši, cilvēkiem nomirstot dzīvesvietā, nevis slimnīcā, turklāt virknē gadījumu dati pienākuši nepilnīgi vai novēloti.

Tikmēr Ķīnas Nacionālā Veselības komisija turpina skaitīt un publiskot COVID-19 upuru un inficēto iedzīvotāju skaitu. Piektdien, 17.aprīlī, Ķīnā ir apstiprināti 26 jauni saslimšanas gadījumi, kas ir zemākais skaits pēdējās divās nedēļās, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas