Visticamāk, Latvijā nepagarinās pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju

Valdība, visticamāk, pēc 11.janvāra nepagarinās Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, taču precīzi nosacījumi attiecībā uz turpmākajiem ierobežojumiem tiks vēl sagatavoti, 14.decembra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV).

Valdība ārkārtējo situāciju izsludināja 9.oktobrī.

Siliņa skaidroja, ka vēl tiks gaidīti speciālistu atzinumi par epidemioloģisko stāvokli valstī, taču, valdībai 11.janvārī nepagarinot ārkārtējo situāciju, Latvijā notiktu atgriešanās tajā juridiskajā režīmā, kāds bijis iepriekš noteikts atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam, Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumam un attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos.

Šie normatīvie akti regulēs dzīvi dažādās zonās un režīmos vakcinētajām un nevakcinētajām personām, paskaidroja Siliņa.

Novembrī nevakcinētie un daļēji vakcinētie Covid-19 pacienti tika stacionēti četras reizes biežāk, apkopojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Lasiet arī: Ar Covid-19 inficētie Baltijā. Latvijā – 930, Lietuvā – 1 492, Igaunijā – 618

Saskaņā ar SPKC datiem, novembrī ar Covid-19 inficējušies 2617 nevakcinēti un daļēji vakcinēt iedzīvotāji, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt starp vakcinētajiem šis rādītājs ir 1157,1 uz 100 000 iedzīvotāju.

Stacionēti 221,3 nevakcinēti vai daļēji vakcinēti iedzīvotāji un 56 vakcinēti iedzīvotāji, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju.

Pēc SPKC datiem novembrī miruši 94 nevakcinēti un daļēji vakcinēt iedzīvotāji un 11,4 vakcinēti iedzīvotāji, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas