Visticamākais Brexit risinājums būs pārcelt izstāšanos, tā eksministrs Osborns

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Džordžs Osborns

Lielbritānijas bijušais finanšu ministrs Džordžs Osborns (George Osborne) norādījis, ka Lielbritānijas parlaments, visticamāk, izlems pārcelt izstāšanās laiku, kas paredzēts jau pēc diviem mēnešiem.

Intervijā britu sabiedriskajam medijam BBC, Osborns, kurš britu finanšu ministra pienākumus pildījis konservatīvo valdībā no 2010. līdz 2016.gadam, secinājis, ka valstij ir divas izvēles iespējas.

Viņaprāt, Lielbritānija var izvēlēties izstāties bez vienošanās ar Eiropas Savienību, kas politiķa skatījumā būtu tikpat liels risks kā spēlēt «krievu ruleti», vai arī pagaidām palikt ES sastāvā.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) savukārt ir norādījusi, ka šobrīd nav iespējams izslēgt dramatisko valsts izstāšanos bez vienošanās, jo pašreizējie likumi paredz, ka valsts 29.martā pametīs ES neatkarīgi no tā, vai ir panākta vienošanās vai ne.

Britu parlamenta apakšpalāta, kas pagājušajā nedēļā noraidīja Mejas piedāvāto izstāšanās nolīguma variantu, šobrīd drudžaini izstrādā priekšlikumus par vēlamo izstāšanās kārtību un nākotnes attiecību regulējumu ar ES.

Bloka vadošās amatpersonas un dalībvalstu līderi tikmēr ieņem nogaidošas pozīcijas un skubina britu parlamentāriešus vienoties un pateikt, kādu notikumu attīstības scenāriju tie vēlētos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas