Visu laiku augstākā elektroenerģijas cena Igaunijā

Jūlijā Igaunijā reģistrēta rekordaugsta elektroenerģijas cena, kad vidējā elektroenerģijas cena pieauga līdz 233,21 eiro par megavatstundu, ziņo Igaunijas Nacionālā raidorganizācija.

Šis skaitlis, kas NordPool biržā tiek noteikts kā mēneša vidējais rādītājs, par vairāk nekā 30 eiro, pārsniedza iepriekšējo rekordu – 202,65 eiro par MWh, kas tika sasniegts pagājušā gada decembrī.

Šis skaitlis nenozīmē, ka vidējais elektrības rēķins mēnesī sasniedza 233,21 eiro, bet tikai to, ka vidējā cena par MWh bija šādā līmenī visu mēnesi. Cenas NordPool vietnē tiek norādītas katru stundu, un bieži vien tās var ievērojami svārstīties vienas dienas ietvaros.

Jūlija sākumā valsts elektroenerģijas ražotāja Eesti Energia vadītājs Hando Sutters sacīja, ka elektroenerģijas cenas vasarā var kļūt «diezgan augstas», jo dažas Narvas spēkstacijas pirms galvenās apkures sezonas (no oktobra līdz martam) ir izslēgtas remontdarbu veikšanai.

Salīdzinot reģiona cenas, Somijā vidējā elektrības cena NordPool biržāc bija 184,13 eiro par MWh, kas bija zemāka nekā Igaunijā un nepārsniedza pagājuša gada decembra cenas.  Tikmēr, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, Latvijā cena par megavatstundu bija 304,60 euro, bet Lietuvā –305,36 euro, attiecīgi arī piedzīvojot rekordaugstu cenas kāpumu.

Salīdzinājumam – pagājušā gada jūlijā cenas bija 83,78 eiro par MWh, bet 2020. gadā–30,1 eiro par MWh.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas