Visvairāk tirgotas ASV uzņēmumu akcijas; Baltijā populārākās – Apple

Apple, Amazon un Facebook akcijas šā gada pirmajā ceturksnī tirgotas visvairāk, paziņojis starptautiskais tiešsaistes tirdzniecības un investīciju uzņēmums Saxo Bank. Darījumi ar Apple kapitāla vērtspapīriem bijuši populārākie arī Saxo Bank Baltijas investoru vidū.

«Investori savā labā izmantojuši tirgus svārstības, ko veicinājusi Amerikas Savienotās Valsts (ASV) prezidenta Donalda Trampa politika. Paredzam, ka otrajā ceturksnī Eiropas kapitāla vērtspapīri uzrādīs labāku sniegumu nekā ASV un Japānas. Tāpat sagaidām, ka tehnoloģiju uzņēmumu akcijām klāsies labi arī turpmāk, un tās var kalpot par drošu ceļu pretī izaugsmei ieguldījumu portfeļos,» atzīmē Saxo Bank Kapitāla vērtspapīru un kvantitatīvo stratēģiju vadītājs Pīters Garnrijs (Peter Garnry).

Uzņēmumā uzsver, ka Apple akciju cena kopš gada sākuma ir kāpusi par 23%, un to veicinājusi iPhone perspektīvu uzlabošanās, neskatoties uz sīvo konkurenci no Samsung un Ķīnas ražotājiem. «Lai gan investoru noskaņojums ir kļuvis labāks, uzņēmumam ir jānāk klajā ar jauniem, būtiskiem produktiem, lai iespējami samazinātu iPhone riskus – viedtālruņi joprojām veido 65% no Apple biznesa.»

«Amazon, pasaulē lielākais e-komercijas uzņēmums attīstās ar pilnu jaudu, un uzņēmuma akciju vērtība kopš šā gada sākuma kāpusi par 20%.  Tā izaugsmi veicinājis 45% kāpums mākoņpakalpojumu segmentā salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Uzņēmuma brīvā naudas plūsma pietuvojusies 12 miljardiem ASV dolāru, kas ir seškārtējs pieaugums pēdējo trīs gadu laikā. Šāds papildu finanšu atbalsts paver iespēju Amazon izvērsties pašapkalpošanās pārtikas un apģērbu veikalu nišā,» komentē uzņēmumā.

Facebook kā sociālo mediju līderis aizvadīto gadu noslēdza ar strauju kritumu,  tomēr tirgus noskaņojums ir atkal uzlabojies, un Facebook akciju cena kopš šā gada sākuma kāpusi par 25%, sasniedzot vēl nebijušus augstumus, norāda eksperti.  Lai gan secināts, ka Facebook vietne savā jaunumu plūsmā nespēj absorbēt vēl vairāk reklāmu bez ziņu plūsmas lietderības sabojāšanas lietotājam, investori liek cerības uz Instagram un video reklāmu panākumiem, kas varētu veicināt kopējo uzņēmuma izaugsmi.

Eksperti stāsta, ka uzņēmuma Goldman Sachs akciju cena kopš gada sākuma ir kritusies par 9%, un inflācijas gaidās ir mazinājušies peļņas rādītāji. Savukārt  uzņēmuma Alibaba akciju vērtība kopš gada sākuma ir kāpusi par 29%, un šogad Alibaba koncentrēsies uz globālo attīstību, kā arī mākoņdatošanas segmentu.

Ref:224.000.103.1037

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas