Vitenbergam tomēr atradusies vieta ne tikai Saeimā, bet arī Ekonomikas ministrijā

Saeimas deputāta mandātu atjaunojušais Jānis Vitenbergs (NA) ceturtdien, 20.maijā, iecelts par Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru, informē ministrijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), kurš uz laiku pilda ekonomikas ministra pienākumus, uzaicināja Vitenbergu pildīt EM parlamentārā sekretāra pienākumus, lai turpinātu sāktās iniciatīvas nozares un uzņēmēju atbalstam un ātrākai izejai no krīzes.

Atalgojumu Vitenbergs saņems tikai kā Saeimas deputāts.

«Ir iesākti darbi ekonomikas pēckrīzes «restartam», par kuriem vairākas stundas no vietas, mēnešiem esmu diskutējis gan ar uzņēmējiem, gan viņu pārstāvošajām organizācijām, tos vajag ar steigu virzīt uz priekšu. Uzņēmumiem ir jāatgriežas pie pilnvērtīgas darbības atsākšanas, krīzē vistiešāk cietušos ir jāatbalsta, piedāvājot dažādus mehānismus. Tāpat ir aktīvi jāstrādā pie Atveseļošanās plāna programmām, lai reģionos turpinātu attīstīties ražošana un veidotos jauni, moderni uzņēmumi, kas nodrošinās labi apmaksātas darba vietas mūsu iedzīvotājiem,» pauda Vitenbergs.

Viņš arī uzsvēra, ka ir jāsāk celt jaunas mājas, lai speciālisti reģionos varētu dzīvot tuvāk savai darba vietai, kā arī jāveicina «zaļās» ekonomikas procesi, jāturpina elektroenerģijas izmaksu samazināšanas kurss.

«Pēdējā gada laikā ir ielikti stabili pamati, lai uzņēmēji var atkal «audzēt» muskuļus, kļūt stiprāki un konkurētspējīgāki. Tas būs reāls ieguvums mūsu labklājībai un nacionālās pašapziņas celšanai,» sacīja Vitenbergs.

BNN jau vēstīja, ka Saeima ceturtdien nolēma atjaunot deputāta mandātu Vitenbergam, līdz ar to deputāta amatu zaudēja Aivars Geidāns, kuram bija tā sauktais «mīkstais mandāts».

Vitenberga iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu trešdien, 19.maijā, izskatīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Lasiet arī: Vitenbergs atgriežas Saeimas solos

Pirms trim gadiem gan Vitenbergs, gan Geidāns kandidēja Saeimas vēlēšanās no KPV LV saraksta, taču tagad abu attiecības ar šo partiju ir izirušas – Vitenbergs ir pārgājis uz Nacionālo apvienību (NA), bet Geidāns pameta KPV LV frakciju un iekļāvās Ata Zakatistova vadītajā Stabilitātes grupā, kas pauž atbalstu Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai.

Vitenbergam pāriešana uz NA maksāja ekonomikas ministra amatu, jo koalīcijā ietilpstošā KPV LV uzstāja, ka partiju vienošanās paredz, ka ekonomikas ministra amats pienākas tai. Līdz ar šīm domstarpībām koalīcijā ir sākušās plašākas cīņas par amatu pārdali.

Pēc pašvaldību vēlēšanām gaidāmās koalīcijas sarunas var ietekmēt to, vai Vitenbergam pavērsies iespējas atgriezties ekonomikas ministra amatā, kas, iespējams, iezīmētu iespēju arī Geidānam atkal kļūt par deputātu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas