Vītoliņam brīvdienās bijušas sarunas par sadarbību, zināms arī kandidāts mēra amatam

Partijas Latvijai un Ventspilij valde nedēļas nogalē ir rīkojusi individuālās konsultācijas ar citiem Ventspils domē ievēlētajiem deputātiem, sacīja partijas Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš, taču neatklāja, vai šajās sarunās panākta kāda vienošanās par pirmdien, 5.jūlija, gaidāmajām Ventspils mēra vēlēšanām.

Tāpat Vītoliņš neatklāja, ar kuru domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem ir runāts, vienīgi norādīja, ka sarunas nav bijušas ar visiem. 

Jautāts, vai Latvijai un Ventspilij arī pirmdien Ventspils domes priekšsēdētāja amatam virzīs apcietinājumā esošo Aivaru Lembergu, Vītoliņš sacīja, ka to pagaidām neatklās. Tāpat Vītoliņš neatbildēja, vai partija piedāvās kādu citu domes priekšsēdētāja amata kandidātu.

Uz jautājumu, vai Latvijai un Ventspilij būtu gatava virzīt arī kādu citu pretendentu domes priekšsēdētāja amatam, Vītoliņš iepriekš tika izteicies, ka partijai ir pieredzējuši cilvēki, kas varētu ieņemt priekšsēdētāja amatu, taču tas būs atkarīgs no sarunām ar pārējiem politiskajiem spēkiem.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) Ventspils nodaļas vadītājs Andis Zariņš sacīja, ka Latvijai un Ventspili ar NA pārstāvjiem nekādas sarunas nav bijušas un nekādi priekšlikumi nav izteikti.

Jaunās konservatīvās partijas deputāts Bruno Jurševics vēlāk svētdienas vakarā izplatīja paziņojumu, ka viņš iestāšoties pret Lemberga un viņa sievas Kristīnes Lembergas ievēlēšanu mēra amatā, savukārt citas kandidatūras arī no Latvijai un Ventspilij rindām esot apsveramas.

Pirmdien plkst. 13 turpināsies pagājušajā ceturtdienā notikusī jaunā domes sasaukuma pirmā sēde, kurā knapi vēlēšanās uzvarējusī Latvijai un Ventspilij centās pašvaldības priekšsēdētāja amatā iebīdīt cietumā sēdošo smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu. Ņemot vērā to, ka ieslodzījumā esošais Lembergs nedrīkst nekādā veidā piedalīties domes darbā, viņam nav arī tiesību piedalīties balsojumā. Līdz ar to balsojumā balsis sadalījās līdzīgi – seši pret seši, kas nozīmēja, ka Lembergs netika ievēlēts.

Ziņu portāls ventspilnieks.lv vēsta, ka par smagiem un ļoti smagiem noziegumiem apsūdzētais Lembergs var tikt virzīts atkārtoti, bet maz ticams, ka tas varētu notikt. Ja vien nav mērķis novilkt divus mēnešus, kas ir noteikts termiņš domes sastāva ievēlēšanai. Ja tas nenotiek, jārīko atkārtotas vēlēšanas, ko negrib neviens no ievēlētajiem politiskajiem spēkiem. It īpaši tas var vēl dārgāk maksāt valdošajai partijai, kurai atbalsts šajās vēlēšanās dramatiski samazinājās, it īpaši lielu atbalsta kritumu piedzīvojis Lembergs, par kuru balsojuši teju uz pusi mazāk vēlētāju.

Ventspils, Ventspils dome, pašvaldību vēlēanas, Aivars Lembergs, Vītoliņš
Jānis Vītoliņš
Foto: Edijs Pālens/LETA

Tāpat portālā atzīmē, ka Ventspils valstspilsētas domes līdzšinējais faktiskais vadītājs Jānis Vītoliņš un viņa pārstāvētās partijas Latvijai un Ventspilij valdes biedri nedēļas nogalē esot tikušies ar pašvaldībā ievēlētiem citu politisko spēku pārstāvjiem, taču neatklāj ne to, ar kuriem notikušas sarunas, nedz to, kādas bijušas sekmes. Citu partiju pārstāvji noliedz, ka būtu notikušas šādas sarunas, liecina publiski izskanējušās ziņas. Taču pēc Vītoliņa teiktā noprotams, ka kandidāts ir zināms, kuru pirmdien virzīs balsojumam.

Lasiet arī: https://bnn.lv/video-lembergs-netiek-ievelets-par-ventspils-meru-386205

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas