Vjačeslavs Dombrovskis: premjeram jāmaina darba stils un jāsāk vadīt koalīcija

Reformu partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis

Ja Valdis Dombrovskis ir šīs valdības vadītājs, tad aicinu viņu mainīt savu darba stilu un rīkoties kā vadītājam. Vienot savu ministru komandu, nevis šķelt. Izdiskutēt domstarpības koalīcijas iekšienē, nevis nodarboties ar publiskiem pārmetumiem savas valdības ministriem – uzskata Reformu partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

«2011. gadā, uzsākot kopīgu darbu koalīcijā, esam uzticējuši tās vadību Valdim Dombrovskim, cerot ka viņš saliedēs visas koalīcijas partijas kopīgu mērķu sasniegšanai un nodrošinās valdības un koalīcijas vienotu darbu,» uzsver Vjačislavs Dombrovskis.

«Uzsākot darbu tika parakstīta ļoti skaidra valdības deklarācija, kurā ir ierakstīta gan augstākas izglītības un valsts uzņēmumu pārvaldības reforma, gan cīņa ar oligarhiem. Diemžēl, rodas priekšstats, ka no visas valdības deklarācijas premjeru interesē tikai un vienīgi eiro ieviešana,» secina Dombrovskis.

«Ministri, kuri dara visu iespējamo, lai pildītu valdības deklarāciju un īstenotu smagas, bet valstij ļoti nepieciešamas reformas, ir atstāti vienatnē, bez premjera un kopējā valdības atbalsta. Parādoties problēmām, kas mantotas no iepriekšējām valdībām, tā vietā, lai visai valdībai meklētu risinājumus, premjers tās uzgrūž atsevišķiem ministriem pēc politiskas piederības, kā to lieliski ilustrē Liepājas metalurga stāsts,» tā Reformu partijas Saeimas frakcijas vadītājs.

«Tā vietā, lai konstruktīvi koalīcijas iekšienē risinātu domstarpības, premjers atļaujas atklāti strīdēties ar savas valdības ministriem publiskajā telpā. Premjera partijas vadošie politiķi uzskata par pieņemamu nepildīt dotos solījumus un konfrontēties ar saviem koalīcijas partneriem. Koalīcijā valda neuzticēšanās un savstarpējās apkarošanas gaisotne,» saka Vjačeslavs Dombrovskis.

«Acīmredzot, daži koalīcijas partneri domā, ka, radot nemitīga konflikta gaisotni, viņi pelna punktus pašvaldību vēlēšanām. Taču šādi domāt ir naivi, tuvredzīgi, un bezatbildīgi. Vēlētāji vēlas redzēt valdību, kura ir vienota, saliedēta un nav iekšēju pretrunu plosīta. Pašreizējais sabiedrības noskaņojums liecina ka Saskaņas centrs var pārliecinoši uzvarēt Rīga. Ja koalīcijas darbs turpināsies tā pat kā līdz šim, nav grūti noprognozēt, kas varētu notikt 2014. gadā,» norāda Vjačeslavs Dombrovskis.

103.000.103.5555

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas