Valsts kontrole ievēlēta Eiropas Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas valdē

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa

Valsts kontrole (VK) ir ievēlēta Eiropas Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas EUROSAI valdē, tādējādi kļūstot par vienu no astoņiem valdes locekļiem nākamo sešu gadu laikā.

Kontroles pārstāvji BNN skaidro, ka valdes locekļa mandāts tika iegūts nopietnā konkurencē, 50 EUROSAI dalībvalstu Augstākajām revīzijas iestādēm balsojot aizklātā balsojumā, kurš noritēja divās kārtās.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa: «Lai arī mūsu jaunie pienākumi radīs papildu atbildības nastu, esmu ļoti gandarīta par ārvalstu partneru novērtējumu mūsu darba kvalitātei. Balsojums pierāda, ka esam kļuvuši par starptautiski atzītu, modernu audita iestādi, kura spēj sniegt profesionālu ieguldījumu arī starptautiskā līmenī.»

VK šī būs iespēja aktualizēt Latvijai būtiskus jautājumus Eiropas Augstāko revīzijas iestāžu darba kārtībā, piedalīties revidentu tālākas profesionalizācijas un revīzijas standartu pilnveidošanas procesu vadībā, kā arī atrasties profesionālo zināšanu un pieredzes apmaiņas epicentrā. «Atbalsts to valstu kolēģiem, kuri vēl ir tikai ceļā uz mūsdienīgas audita iestādes izveidošanu, būs ne mazāk svarīgs pienākums,» komentē kontrolē.

Ref:224.000.103.1320

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas