VNĪ un būvnieki izlīgst Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas tiesvedībās

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) un pilnsabiedrība RERE Būve 1 pirmdien, 9.decembrī vienojušās par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas lietā, kas ļaus turpināt teātra pārbūves iepirkumu, informē VNĪ.

VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna norādīja, ka VNĪ prioritāte esot bijusi nemainīga – pabeigt JRT rekonstrukciju paredzētajā kvalitātē un termiņā, proti, līdz 2022.gada vasarai. Panāktā vienošanās esot «labs kompromiss, kas ļauj izbeigt strīdu, novērš virkni problēmu un VNĪ var mierīgi turpināt jauno būvniecības iepirkumu», teikts Vārnas paziņojumā.

Panāktā vienošanās paredz, ka abas puses atsauc tiesā iesniegtās prasības un izbeidz attiecīgās tiesvedības.

Panāktā vienošanās paredz, ka RERE Būve 1 nodos VNĪ būvlaukumu, būvmateriālus un demontētos materiālus, kas nepieciešami tālākai ēkas rekonstrukcijai.

Tāpat vienošanās paredz kompensāciju blakus esošo ēku bojājumu novēršanai un objektā veicamajiem konservācijas darbiem, kā arī avansa atmaksu. Savukārt VNĪ apņēmusies norēķināties par būvsabiedrības reāli paveiktajiem, bet vēl neapmaksātajiem darbiem.

Lasiet arī: Šogad neapgūto JRT pārbūvei paredzēto finansējumu iztērēs nākamajos gados

VNĪ atgādina, ka, laužot līgumu ar būvnieku, VNĪ kā pasūtītāja galvenās pretenzijas bija par darbu drošību, to kvalitāti un termiņu ievērošanu. Līgums tika lauzts brīdī, kad pasūtītājam ar būvsabiedrību par nepieciešamajiem uzlabojumiem neizdevās vienoties pie sarunu galda.

RERE Būve 1 nepiekrita līguma laušanai un vērsās tiesā, lai uzteikumu atzītu par spēkā neesošu un noteikt jaunu līguma izpildes termiņu. Šajā lietā tiesa piemēroja prasības nodrošinājumu – aizliegumu VNĪ slēgt līgumu par tālākajiem JRT būvdarbiem. Savukārt VNĪ iesniedza tiesā prasību par 209 852 eiro līgumsoda piedziņu.

«Neatkarīgi no tā, vai tiesas piemērotais prasības nodrošinājums tiktu atcelts, visticamāk, būtu jāturpina tiesāties par pieeju objektam, būvmateriālu un demontēto materiālu atgūšanu. Tieši tādēļ esam apmierināti ar to, ka ir noslēgta vienošanās, attiecībām ar RERE Būve 1 JRT rekonstrukcijas projektā varam pielikt punktu un visu savu uzmanību veltīt teātra pārbūvei,» uzsver VNĪ valdes priekšsēdētājs. 

VNĪ septembrī izsludināja jaunu iepirkumu JRT būvniecībai, kas paredz projekta realizāciju atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām. Iepirkumā ir iestrādāts «projektē un būvē» princips, kas, pēc VNĪ domām, ļaus pasūtītājam labāk kontrolēt izmaksas, termiņus, kā arī uzlabos darba koordināciju starp pasūtītāju, būvnieku un projektētājiem. Piedāvājumu iesniegšana noslēgsies janvāra beigās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas